مزوتراپی بیولوژیک (PRP)

مارک های ژل و فیلر
انواع مارک های ژل ها و فیلرهای پوستی
ژوئن 17, 2019
مارک های ژل و فیلر
انواع ژل یا فیلر صورت
ژوئن 29, 2019

مزوتراپی بیولوژیک (PRP)

مزوتراپی بیولوژیک - PRP - پی آر پی

مزوتراپی بیولوژیک یا PRP یک تکنیک جدید درمانی پزشکی با استفاده از یاخته های بنیادی می باشد که به عنوان یکی از بی خطرترین شیوه های درمانی در جهان شهرت یافته است.

در پی آر پی یا سلول درمانی با بهره گیری از خون خود فرد در خلال اعمال پروسه ای ، پلاسمای غنی شده از پلاکت جدا سازی و بیرون کشیده می شود و به بافت و اندام مورد درمان خود فرد ، تزریق می گردد. در حقیقت مزوتراپی بیولوژیک شکلی از پیوند سلولی می باشد که یاخته های زنده خود فرد را بعد از استخراج به موضع مورد درمان انتقال می دهند.

۳ امتیاز نخست روش مزوتراپی بیولوژیک (PRP)

پیوند به یاخته های بنیادی ، بالا بردن میزان قوام فاکتورهای رشد و بهبود و ترمیم بافت تازه می باشد. پس از تزریق یاخته های موجود آغاز به پخش و تجزیه و تکثیر می کنند و ترمیم گسترده ی سلولی در موضع و بافت مورد درمان شروع می گردد.

PRP چگونه عمل می کند؟

در این متد درمانی در یک جلسه در طی مدت زمان یک ساعت مقداری از خون خود فرد استخراج شده و با بهره گیری از لوازم و تجهیزات ویژه ای ، تراکم و قوام پلاکت ها را به چندین برابر میزان نخستین خود در پلاسمای استخراج شده ، افزایش می دهند.

پلاکت ها در بردارنده ی ترکیبای می باشند که فاکتور کلیدی در پروسه ی بهبود و ترمیم بافت ها می باشند که از آن ها به فاکتورهای رشدPDGF یاد می شود و موجب افزایش و نمو و تفاوت یاخته های متمایز پوستی و بافت ها شده و منتهی به تولید کلاژن ، الاستین ، مواد میان سلولی ، ساخت رگ و تغییر یاخته های بنیادی به یاخته های بافت صدمه ده می باشد که به وسیله ی مواد آزاد شده از پلاکت ها منتقل و سبب بازسازی و بهبود نواحی مورد درمان می شود. عموماً در هر آسیبی که تحریک پروسه ی ترمیم بافت نواحی مورد درمان قادر باشد تاثیری در بهتر شدن آسیب و بیماری داشته باشد از روش مزوتراپی بیولوژیک یا سلول درمانی می توان استفاده کرد.

پی آر پی اکسیر جوانی

رطوبت و شادابی پوست صورت با گذشت زمان و به سبب عوامل متعددی دچار تحولات زیادی می شود. امروزه مزوتراپی بیولوژیک یا پی آر پی جهت برطرف کردن پیری و افتادگی پوست ، رفع خطوط و چین های پیشانی و دور دهان ، پف و سیاهی دور چشم در مقایسه با دیگر شیوه های درمانی زیبایی نظیر استفاده از ژل ، تزریق چربی و بوتاکس گزینه نخست افراد می باشد. در روش مزوتراپی بیولوژیک یا سلول درمانی با بهره گیری از عوامل رشد پلاکت های خون ، فیبروپلاست ها و دیگر یاخته های بنیادی تحریک و عمل تولید کلاژن در بافت پوست به یاخته های مورد درمان باز خواهد گشت.

پی آر پی و ریزش مو و کم مویی

پی آر پی تکنیک و متد پزشکی درمانی کفید و اثر بخشی جهت رفع کم مویی و ریزش مو و بهبود نتیجه ی کاشت مو می باشد. با استفاده از مزوتراپی بیولوژیک یا پی آر پی تحریک و افزایش پروسه بازسازی و بهبود موهای صدمه دیده و تقویت و افزایش رویش رشد موهای کرکی و کوچک و صاف به سادگی اتفاق خواهد افتاد.

موارد استفاده مزوتراپی بیولوژیک PRP  در زیبایی

  • از بین بردن چین و چروک ها و خطوط متاثر از بالا رفتن سن
  • از بین بردن چروک ها و خطوط دینامیک
  • برطرف کردن چروک ها و خطوط عمودی پیشانی و اطراف دهان
  • رفع پف و سیاهی و فرورفتگی اطراف چشم
  • جوان سازی گردن و دست ها
  • برطرف کردن جای جوش ، زخم ، سوختگی و بخیه
  • رفع کچلی و کم مویی سر و ابروها

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد مزوتراپی و مزوژل ها به این صفحه مراجعه نمایید.

ژل هیالورونیک اسید

شرکت ژوویدرم

واردکننده رووفیل

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید