آموزش تزریق ژل فیلر

ژل الراویه - الراویه - elravie
ژل فیلر الراویه ELRAVIE
اکتبر 5, 2019
کوکتل مزوتراپی لاغری - کوکتل مزوتراپی لاغری موضعی - کوکتل مزوتراپی bioskin
ویال مزوتراپی و ویال میکرونیدلینگ
اکتبر 15, 2019

آموزش تزریق ژل فیلر

آموزش تزریق ژل فیلر

آموزش تزریق ژل فیلر به صورت گام به گام فرا خواهید گرفت. پس از مطالعه و مشاهده فیلم آموزش تزریق ژل فیلر خواهید توانست به سوالات خود در این زمینه پاسخ دهید.

آموزش تزریق ژل به صورت مرحله به مرحله برای آماده کردن سرنگ

مرحله اول آموزش تزریق ژل ) برداشتن درپوش 

سرنگ را نگه دارید و درپوش آن را به آرامی بچرخانید تا باز شود.

مرحله دوم آموزش تزریق ژل ) گذاشتن نیدل یا سوزن

بدنه سرنگ را نگه دارید و محکم سوزن را تا به انتهای قفل کننده برسد، وارد کنید

مرحله سوم آموزش تزریق ژل ) محکم کردن نیدل

با چرخاندن محکم در جهت عقربه های ساعت ، سوزن را محکم کنید تا زمانی که در جای مناسب محکم شود. در نظر داشته باشید که سوزن تا جایی که امکان دارد محکم کنید. یعنی جایی که لبه بیرون زدگی سوزن به دهانه سرنگ بچسبد.

مرحله چهارم آموزش تزریق ژل ) خارج کردن نیدل

بدنه سرنگ را در یک دست و درپوش سوزن را در دست دیگر نگه دارید. بدون پیچاندن ، جهت های مخالف را بکشید تا درپوش سوزن خارج شود.

آموزش تزریق ژل فیلر در زمان تزریق

مرحله اول آموزش تزریق ژل ) قبل از معالجه ، باید سابقه پزشکی بیمار به دست آید و بیمار باید از علائم ، موارد منع مصرف ، هشدارها ، اقدامات احتیاطی ، پاسخهای درمانی ، واکنشهای منفی و روش تجویز به طور کامل تأیید شود. کمبودهای بافت نرم بیمار باید با توجه به علت ، فاصله پذیری ، استرس در محل و عمق ضایعه مشخص گردد. بسته به نوع پوست ، بهترین نتیجه حاصل می شود که نقص به راحتی قابل تشخیص باشد و با دستکاری دستی (کشش) پوست می توان تصحیح آن را انجام داد.

مرحله دوم آموزش تزریق ژل ) پس از اطمینان از اینکه منطقه محل درمان را با آب و صابون کاملاً شستشو داده است ، ناحیه باید با الکل یا مواد ضد عفونی کننده دیگر ضدعفونی شود. قبل از تزریق ، سرنگ را فشار دهید تا ژل از سوزن بیرون بیاید.

مرحله سوم آموزش تزریق ژل ) پس از تزریق مقدار کمی از مواد به بیمار ، ۳ ثانیه کامل صبر کنید تا لیدوکائین قبل از شروع بقیه تزریق اثر بگذارد.

نکته آموزش تزریق ژل ) تکنیک تزریق ممکن است با توجه به زاویه و جهت تزریق ، عمق تزریق و مقدار تجویز شده متفاوت باشد. برای دستیابی به نتایج بهینه از یک روش نخ خطی ، تزریق سوراخ پی در پی یا ترکیبی از دو روش استفاده شود. تزریق فیلر خیلی سطحی ممکن است منجر به ایجاد توده های قابل مشاهده و یا تغییر رنگ شود.

مرحله چهارم آموزش تزریق ژل ) فیلر را با فشار صاف به سرنگ تزریق کنید و سوزن را به آرامی به عقب بکشید. چین و چروک باید تا پایان تزریق برداشته و از بین برود. مهم است که تزریق دقیقاً قبل از کشیدن سوزن از پوست متوقف شود تا از نشت ژل یا از بین رفتن زیاد سطحی در پوست جلوگیری شود.

توجه : اگر سوزن مسدود شده یا گیر کرده است ، فشار بر روی سرنگ را زیاد نکنید. در عوض ، تزریق را متوقف کرده و سوزن را تعویض کنید.

نکته آموزشی تزریق ژل : حجم کل معمولی برای دستیابی به تصحیح بهینه چین و چروک های صورت متوسط تا شدید و چین های بینی ، ۱٫۶ میلی لیتر در هر محل درمان است. حجم معمولی برای دستیابی به تصحیح مطلوب برای تکرار و ترمیم ، ۰٫۷ میلی لیتر در هر محل درمان است.

توجه : در صورت رنگ پریدگی ، بلافاصله تزریق باید متوقف شده و ناحیه ماساژ داده شود تا به رنگ طبیعی برگردد.

مرحله پنجم آموزش تزریق ژل ) پس از اتمام تزریق ، محل درمان باید به آرامی ماساژ داده شود تا مطابق با محوطه بافتهای اطراف باشد.

توجه : در مورد بیمارانی که تورم موضعی دارند ، میزان ترمیم در بعضی مواقع در زمان تزریق اصلی دشوار است. در این موارد بهتر است بعد از ۱ تا ۲ هفته مراجعه کننده را به جلسه ترمیمی دعوت کنید.

مرحله ششم آموزش تزریق ژل ) بیماران ممکن است عکس العمل های تزریق خفیف تا متوسط داشته باشند ، که بطور معمول طی چند روز برطرف می شوند. اگر ناحیه تحت درمان بلافاصله پس از تزریق متورم شود ، می توان یک بسته یخ را برای مدت کوتاهی در محل قرار داد.

توجه : پس از درمان اولیه ، ممکن است یک جلسه ترمیم (از ۱ تا ۲ هفته بعد) برای دستیابی به سطح مطلوب تصحیح لازم باشد. اگر چین و چروک به جلسات ترمیم بیشتری نیاز داشته باشد ، باید همان روش را تکرار کنید تا نتیجه رضایت بخش حاصل شود. نیاز به یک جلسه ترمیم ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد و به عوامل مختلفی از جمله شدت چین و چروک ، خاصیت ارتجاعی پوست و ضخامت پوستی در محل درمان بستگی دارد.

مرحله هفتگ آموزش تزریق ژل ) پزشک باید به بیمار اعلام کند تا هر گونه شواهدی از مشکلات احتمالی مرتبط با استفاده از ژل را به سرعت به او گزارش دهد.

فیلم آموزش تزریق ژل زیر را با دقت مشاهده نمایید.

 


موضوع مرتبط :

آموزش مزوتراپی غبغب

آموزش مزوتراپی لاغری

آموزش مزوتراپی مو

نشانه های ژل ژوویدرم تقلبی و اصلی

بهترین فیلرهای زیر چشم

انواع ژل یا فیلر صورت

4.4/5 - (5 امتیاز)
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید