۷ روش غیر جراحی برای رفع غبغب

ژل صورت - زینک
تاثیر زینک پس از تزریق ژل صورت – بخش دوم
ژوئن 18, 2022
نقاط md codes
تزریق فیلر با تکنیک MD Codes
ژوئن 27, 2022

۷ روش غیر جراحی برای رفع غبغب

رفع غبغب - double chin

رفع غبغب - double chin

۷ روش غیر جراحی برای رفع غبغب موضوع این مطلب آموزشی می باشد.

کوچک کردن غبغب بدون هیچ گونه برش جراحی

شلی پوست و اثر “افتادگی” در اطراف فک و ناحیه چانه معمولاً با روند پیری یا اضافه وزن همراه است. همچنین ممکن است قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشد که باعث ایجاد اثر “گردن بوقلمون” و غبغب می شود و گاهی اوقات ممکن است فقط ساختار ژنتیکی شما باشد.

برای بسیاری از افراد این چیزی است که باعث نگرانی آنها می شود و آنها به دنبال راه هایی برای پنهان کردن گردن خود هستند. مشکل این است که پنهان کردن غبغب بسیار سخت است و این قسمت از بدن شما به عنوان یک قاب برای صورت عمل می کند. در نتیجه، داشتن یک لایه چربی در اینجا می تواند بسیار نگران کننده باشد حذف چربی در بسیاری از قسمت های بدن از طریق رژیم غذایی و ورزش امکان پذیر است، اما این کار در مورد چانه دشوار می باشد.

تا همین اواخر، تنها راه برای رفع غبغب از طریق لیپوساکشن یا از طریق لیفت چانه با لیپوساکشن بود. این روش در طول سال ها کامل شده است، اما هنوز نیاز به بیهوشی دارد.

با این حال، امروزه بسیاری از روش‌های جدید در بازار وجود دارد که راه‌حل‌های غیرجراحی و غیرتهاجمی را برای رفع غبغب ارائه می‌دهند و این روش‌ها به صورت مشتاقانه مورد استقبال قرار می‌گیرند.

در اینجا ۷ روش غیرجراحی برای رفع غبغب آورده شده است که امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رفع غبغب - double chin

رفع غبغب – double chin

روش اول رفع غبغب : تزریقات حل کننده چربی

این روش شامل تزریق یک کوکتل مزوتراپی است که سلول های چربی را حل می کند، در ناحیه مورد نظر زیر چانه. پزشک شبکه ای از نقاط را روی ناحیه ای که بیشترین چربی در آن وجود دارد ترسیم می کند و در هر محل مشخص شده تزریق می کند.

گاهی تعداد تزریق های کوچک در یک جلسه تا ۵۰ تا هم می رسد! تعداد درمان های مورد نیاز از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما معمولا بین ۳ تا ۶ درمان ضروری است (با فاصله یک ماه تا ۶ هفته). چربی‌هایی که زیر چانه تجزیه می‌شوند دوباره جذب بدن می‌شوند و هیچ عارضه‌ای ندارند و هنگامی که سلول های چربی از بین می روند، معمولاً بر نمی گردند.

آموزش مزوتراپی غبغب

پس از درمان، ممکن است مقداری تورم، قرمزی و گاهی اوقات بی حسی وجود داشته باشد. اکثر افراد پس از چند هفته یا پس از ۲ تا ۳ درمان متوجه تغییر مثبت می شوند. تزریق چربی حل کننده، تنها از آوریل ۲۰۱۵ به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است، اما بسیار محبوب شده تزریقات حل کننده چربی ، درمانی برای افرادی که فقط چربی خفیف یا متوسط ​​زیر چانه دارند مناسب می باشد.

روش دوم رفع غبغب : منجمد کردن چربی چانه با کرایولیپولیز

روش‌هایی وجود دارند که بافت‌های چربی زیر پوست را منجمد می‌کنند، که امید به کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی ضخامت چربی را می‌دهد. نیازی به سوزن نیست و نتایج معمولاً در طی ۱ یا ۲ ویزیت مشاهده می شوند (در مورد درمان دوم حدود ۴ تا ۶ هفته پس از اولین درمان توصیه می شود).

دماها به دقت کنترل می شوند تا سلول های چربی را که متبلور شده و قرار است از بین بروند را مورد هدف قرار دهند. سلول‌های چربی احتمالاً در طی یک دوره زمانی به‌طور طبیعی از بدن شما دفع می‌شوند. ممکن است ناراحتی ایجاد شود زمانی که چربی فیریز می شود (پوست بین ۲ پانل کشیده شود) و سپس ماساژ داده می شود.

در مورد غبغب، از یک اپلیکاتور کوچکتر استفاده می شود که به آن “مینی” می گویند. پیشنهاد می شود که بهترین سن برای این فرآیند افراد زیر ۵۵ سال است، جایی که بیمار سفتی پوست نسبتا خوبی دارد. درمان معمولاً یک ساعت طول می‌کشد، اما می‌توانید بیرون بروید به فعالیت خود ادامه دهید. هنگامی که سلول های چربی ریشه کن شوند، نمی توانند دوباره رشد کنند.

روش سوم کوچک کردن غبغب : لیفت گردن با تزریق ضد چروک

تزریق‌های محبوب برای مبارزه با چین و چروک سال‌هاست که برای کند کردن پیری بسیار محبوب بوده‌اند، اما در حال حاضر به‌عنوان لیفت غیرجراحی گردن و درمان غبغب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. با تزریق مقادیر کمی از ماده شل کننده عضلانی در ناحیه گردن و چانه، می توان به طور موثر خط های آویزان گردن را کاهش داد.

کوکتل مزوتراپی غبغب

درمان شامل تزریق با سوزن های بسیار ظریف است (گاهی اوقات می توان یک بی حس کننده موضعی تجویز کرد) و حدود یک ساعت طول می کشد. نتایج در مورد کسانی که کمترین افتادگی دارند بهتر است و پس از دو روز بهبودی قابل مشاهده است. درمان‌ها موقتی هستند و ماندگاری دارند و اگر می‌خواهید اثر مثبت خود را ادامه دهید، باید بعد از ۴ تا ۶ ماه تکرار شوند.

روش چهارم کوچک کردن غیغب : اولترا یا اولتراپی

اولترا یک درمان مبتنی بر سونوگرافی است. این شامل گرم کردن بافت زیرین و تحریک کلاژن است. سونوگرافی با نفوذ عمیق به لایه‌های ساختار پوست، توانایی‌های بازسازی بدن را تحریک می‌کند، به طوری که پوست افتادگی را می‌توان از داخل به بیرون بلند کرد و سفت کرد.

این روش شامل استفاده از ژل روی ناحیه درمان است و سپس یک گره اولتراسوند روی پوست حرکت می‌کند. گرمای متناوب را احساس خواهید کرد که برای تحریک لایه های عمیق پوست برای تولید کلاژن طراحی شده است.

اثرات این درمان اولتراسوند تجمعی است، بنابراین چندین درمان، بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه، توصیه می شود. اثرات واقعی تا چندین ماه قابل مشاهده نخواهد بود. کاندیداهای جوانی که به تازگی علائم پیری را نشان می دهند بیشترین سود را خواهند برد.

روش پنجم برداشتن غبغب : پرفاوند

 یک دستگاه میکرونیدلینگ فرکانس رادیویی است. استفاده از آن باعث ایجاد کلاژن و الاستین جدید می شود که هر دو به بازگرداندن خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کنند. میکرونیدلینگ انرژی را در دماهای تنظیم شده و در نقاط دقیق به پوست می رساند.

این فرآیند بر اساس تحقیقات علمی است که نشان می دهد آسیب کنترل شده به لایه های زیرین پوست باعث رشد کلاژن می شود. این کار را می توان با استفاده از گرما یا سرما انجام داد. درمان به زمان استراحت نیاز دارد، زیرا تورم قابل مشاهده و احتمالاً حتی کبودی وجود دارد، اما معمولاً بیش از یک هفته طول نمی‌کشد.

رفع غبغب - double chin

رفع غبغب – double chin

روش ششم حذف غبغب : ترماژ

ترماژ روی فرکانس رادیویی کار می کند (و مشابه پرفاوند است) و نتایج خوبی در صاف کردن و بهبود کیفیت پوست داشته است. نتایج درمان بسیار طبیعی است و زمان استراحت یا زمان بهبودی بسیار کمی لازم است. به طور کلی، یک درمان کافی در نظر گرفته می شود، اما درمان با نیازهای فرد در نظر گرفته می شود.

این درمان در زیر سطح پوست کار می کند و ادعا می کند که کلاژن را فعال و بازسازی می کند. در طول درمان، احتمالاً احساس ارتعاش خواهید داشت و این احساس با خنک شدن برای ایجاد راحتی در هم آمیخته می شود. درمان بین ۴۵ تا ۹۰ دقیقه است و بیماران می گویند که می توانند نتایج را به زودی پس از آن مشاهده کنند، اگرچه بهبودها می تواند تا ۶ ماه ادامه یابد.

مزو لاغری سلوکر رویتاکر              مزو BCN           مزو لاغری فیوژن          مزولایک         مزو بایواسکین

روش هفتم: VelaShape

این روش برای سفت کردن پوست و از بین بردن چربی طراحی شده است. این فناوری از چندین روش استفاده می کند. نور مادون قرمز، انرژی فرکانس رادیویی دو قطبی و خلاء. این درمان سلول های چربی و بافت همبند اطراف را گرم می کند.

 گرما و خلاء باعث تحریک کلاژن و الاستین می شود که منجر به بهبود بافت پوست می شود. یک درمان معمولی ۱۵ دقیقه طول می کشد و ممکن است در طول ساکشن کمی نیشگون گرفتن وجود داشته باشد. نتایج باید پس از یک ماه مشاهده شود، اما می تواند تا ۶ ماه بهبود یابد. درمان های اضافی برای دستیابی به نتایج بهتر توصیه می شود.

آنچه اغلب با برخی از این درمان ها اتفاق می افتد این است که از ترکیبی برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده می شود. خبر خوب این است که هرگز چنین طیف گسترده ای از درمان های غیرتهاجمی برای رفع مشکل غبغب وجود نداشته است، بنابراین امروز با یک جراح زیبایی مشورت کنید تا در مورد مزایا و معایب هر روش صحبت کنید.


موضوع مرتبط :

کوکتل مزوتراپی لاغری

مزوتراپی غبغب

5/5 - (25 امتیاز)
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

0 دیدگاه ها

 1. سارا ارجمند گفت:

  رتبه بازدید کنندگان : ۵ ستاره

 2. سارا ارجمند گفت:

  رتبه بازدید کنندگان : ۵ ستاره

 3. سارا ارجمند گفت:

  رتبه بازدید کنندگان : ۵ ستاره

 4. سارا ارجمند گفت:

  رتبه بازدید کنندگان : ۵ ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید