کاربردهای رایج مزوتراپی

بوتاکس چیست - مواد بوتاکس
بوتاکس چیست؟ مواد ژل بوتاکس از چه موادی تشکیل شده است؟
می 29, 2019
ژوویدرم ولبلا - juvederm volbella
هیالورونیک اسید چیست؟
ژوئن 11, 2019

کاربردهای رایج مزوتراپی

کاربردهای رایج روش مزوتراپی

مزوتراپی یک متد درمانی به صورت تزریقی می باشد که در سراسر جهان استفاده هایی درمانی فراوانی در زمینه های زیبایی و غیر زیبایی و پزشکی دارد.

در حقیقت در این  نوع شیوه ی درمانی شماری از داروهای تجویزی نظیر انواع ویتامین ها و مواد معدنی ، آنزیم ها ، عصاره های گیاهی ، آنتی بیوتیک ها و ترکیبات هورمونی با استفاده از سوزن ها و دستگاه های مخصوص مزوتراپی بدون درد و در دوز پایین و به صورت مکرر و در فواصل زمانی منظمی به موضع و اندام و بافت مورد هدف تزریق می گردد.

کاربردهای رایج روش مزوتراپی

  • اولین کاربرد مزوتراپی برخورداری از پوستی زیبا و شاداب و جوان

در عصر حاضر متدهای درمانی زیبایی متفاوتی جهت رفع و برطرف سازی پیری و چروک های پوست و جوان سازی آن وجود دارد. در این بین مزوتراپی نیز یکی از تکنیک ها و متدهای اثربخش و مفید جهت برطرف ساختن افتادگی پوست ، پیری پوست ، لیفتینگ صورت و ایجاد پوستی پرطراوات و جوان می باشد. در این شیوه با به کارگیری سوزن های کوچک و ظریفی ، دوز اندکی از ترکیبات هیالورونیک اسید که شامل انواع مواد معدنی و ویتامین ها و دیگر فاکتورهای فعال در پیرامون موضع مورد هدف پوست تزریق می گردد. مزوتراپی پوست صورت و بدن با مقاصد گوناگونی انجام می شود و جهت هرکدام از موارد درمانی ، داروها و مواد ترکیبی خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. این متد درمانی جهت کشیدن پوست صورت ، رفع افتادگی پلک ها ، برطرف سازی انواع لک های پوستی ، رفع جای جوش و زخم و سوختگی و آسیب های پوستی هم کاربرد وسیعی دارد.

  • دومین کاربرد مزوتراپی رفع تجمع چربی بافت ها و چاقی موضعی اندام های بدن

در این متد درمانی به موضع و بافت مورد نظر که یاخته های دربرگیرنده ی چربی زیرجلدی می باشند ترکیبات دارویی خاصی تزریق می گردد که در حاصل و پایان آن یاخته های چربی تجزیه و رها می شوند و به تدریج و در فواصل درمانی منظمی محو و نابود می شوند. پس از این فرایند یاخته های کهنه و مرده توسط گردش خون از روده و کلیه ها از بدن خارج می گردد. شایان ذکر است که نتایج مزوتراپی در این مورد دوره ای و تقریبی می باشد.

  • سومین کاربرد مزوتراپی رفع سیاهی و کبودی اطراف چشم ، پف زیر چشم و برجستگی زیرچانه

در این شیوه داروها و ترکیبات خاصی توسط سوزن های کوچک و باریکی که تا مرکز دو تا چهار میلی لیتری پوست رسوخ می کنند به کار گرفته می شود و به موضع مورد هدف تزریق می گردد. غالباً تیرگی و پف زیر چشم و برجستگی زیر چانه و گلو طی ۴ تا ۵ جلسه درمانی برطرف می گردد.

  • چهارمین کاربرد مزوتراپی رفع ریزش مو و تقویت مو

جهت برطرف ساختن ریزش مو با استفاده از روش مزوتراپی ، محلول های دارویی که در برگیرنده ی نوع بخصوصی از شماری از ماده های شیمیایی ، ویتامین ها و عصاره های گیاهی و مواد معدنی ، آمینواسیدها ، کوآنزیم ها در مقادیر فراخور با احتیاج فرد متقاضی تنظیم و موضع مورد نظر تزریق می گردد. این متد درمانی اندک اندک میزان هورمون ها را تراز کرده این امر موجب رشد و بهبودی موهای تازه ، قطور و سالم می شود. توجه داشته باشید در صورتی که علت ریزش مو مسائل هورمونی می باشد ، متد درمانی مزوتراپی فقط یک شیوه ی مکمل و تکمیلی تاثیرگذار و مفید در کنار دیگر شیوه های بهبود دهنده و کاشت مو به حساب می آید ولی اگر دلیل ریزش مو برنامه تغذیه ای نادرست و ناسازگار و یا جراحی هایی نظیر روده است متدهای درمانی مزوتراپی جهت رشد و ترمیم موها و پیشگیری از تاسی و یا کم پشتی موها گزینه ی خوب و کارآمدی خواهد بود.

  • پنجمین کاربرد مزوتراپی تسکین درد

مزوتراپی یک شیوه ی درمانی موثر جهت تسلی و کاستن دردهایی نظیر دردهای متاثر از صدمات ورزشی ، میگرن ، درد کمر و گردن ، دردهای ماهیچه ای و اسکلتی ، التهابات پوستی و دردهای روماتیسمی به حساب می آید.

شایان ذکر است با نظر به اهداف درمانی مزوتراپی ، تعداد جلسات مراجعه جهت اثربخشی آن متفاوت می باشد. به طور کلی مزوتراپی در همه ی اهداف درمانی یک شیوه ی غیر دائمی و مقطعی می باشد که به منظور حفظ نتایج و فواید درمانی آن می بایست به طور مجدد انجام شود. علاوه بر این ها ، روند اثرگذاری و خطرات و عوارض جانبی مزوتراپی در همه ی بیماران مشابه و یکسان نخواهد بود.

ژل مزوتراپی – مزوژل

مزو رویتاکر

3 دیدگاه ها

  1. […] استایو            کاربرد مزوتراپی                بهترین مزو مو               بهترین مزو […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید