مراقبت پس از تزریق ژل لب ، گونه ، خط خنده و صورت چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

کربوکسی تراپی - carboxytherapy
همه چیز در مورد جوانسازی با کربوکسی تراپی
آگوست 3, 2020
ژل رستالین Restylane
آگوست 13, 2020

مراقبت پس از تزریق ژل لب ، گونه ، خط خنده و صورت چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مراقبت پس از تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل گونه و یا مراقبت های بعد از تزریق ژل لب تقریبا مشابه هستند. پس از تزریق ژل و فیلر توصیه ها و مراقبت هایی می بایست انجام شود که به شرح زیر می باشند:

  • در روز نخست پس از تزریق ژل و فیلر از مصرف محصولات آرایشی بر روی محل تزریق پرهیز کنید.
  • در طول ۲۴ ساعت نخست بعد از تزریق ژل و فیلر باید از انجام فعالیت های سنگین ، تماس مستقیم با نور خورشید و استعمال مشروبات الکلی خودداری نمایید.
  • تا ۳ روز بعد از تزریق ژل و فیلر از ماساژ و دستکاری موضع مورد نظر اجتناب کنید.
  • به مدت ۲ هفته از رفتن به سونا ، حمام داغ و قرارگیری در معرض گرمای شدید خودداری کنید.
  • به مدت ۷۲ ساعت پس از تزریق ژل و فیلر از خوردن و گاز گرفتن غذاهای و خوراکی هاس سفت و سخت ، کشیدن سیگار و قلیان و هر نوع ضربه و فشار روی موضع ، به ویژه در قسمت لب ها پرهیز نمایید.
  • عکس العمل بدن به ژل ها و فیلرهای معتبر و مرغوب خیلی اندک و جزئی می باشد و فقط امکان دارد پس از تزریق شخص در ناحیه تزریق علائم قرمزی ، درد ، کبودی و سفتی متخصری را تجربه کند که اغلب پس از یک هفته به تدریج از بین خواهند رفت.

از بین بردن ورم و کبودی صورت بعد از تزریق ژل

علائم کبودی و ورم امکان دارد سریعاً بعد از تزریق ژل بروز نکند و ۲۴ ساعت بعد از تزریق نمایان شود. مقدار کبودی و ورم در هر یک از بیماران با یکدیگر فرق خواهد داشت. در بیشتر اشخاص تنها به صورت میزان ورم جزئی و خفیفی ظاهر می شود و برای شمار کمی از اشخاص ، کبودی هم ایجاد می شود. مقدار کبودی امکان دارد تا ۴۸ ساعت نیز افزایش پیدا کند ، ولی بعد از طی چند روز اندک اندک از میزان آن کاسته شده و سرانجام تا ۱۵ روز به طور کامل برطرف خواهد شد.

برای رفع کبودی پس از تزریق ژل می توان از کمپرس سرد ، آناناس ، قرص های ویتامین c و … بهره گرفت.

در حالاتی ممکن است ژل و فیلر تزریق شده گلوله و سفت شده ، این مسئله تا ۱۴ روز بعد از تزریق امری عادی و طبیعی می باشد ولی اگر بعد از طی ۲ هفته همچنان تدوام پیدا کند ، باید به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

در صورت ظاهر شدن علائمی نظیر آلرژی و یا هر نشانه ی غیر طبیعی دیگر سریعاً به پزشک معالج خود رجوع کنید.

پس از گذشت ۱۴ روز بعد از تزریق به منظور بررسی وضعیت شما و تکرار تزریق در صورت احتیاج و صلاح دید پزشک حتماً به متخصص معالج خود رجوع نمایید.

سایر مراقبت بعد از تزریق ژل لب و خط خنده

درصورتی که تمایل دارید آگاه شوید که به طور نمونه ، شما درباره ی توصیه ها و مراقبت های پس از تزریق ژل و فیلر به لب ها و اطراف دهان چه مواردی را رعایت کنید تا حداکثر نتیجه را در این عمل به دست آورید ، می بایست به نکات زیر توجه داشته باشید:

شست و شوی صورت پس از تزریق ژل لب

توصیه می شود در طول ساعات اولیه ی تزریق ژل از ماساژ ، لمس و دستکاری موضع اجتناب نمایید. پس از طی ۸ ساعت اولیه قادرید صورت خود را با یک صابون و شوینده ملایم شست و شو دهید.

نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل لب

در صورت تزریق ژل  در ساعات انتهایی روز ، توصیه می شود به صورت طاق باز استراحت کنید و بخوابید و هرگز روی صورت خود نخوابید.

تاثیر گرما بر ژل لب

تا هنگامی که از میزان قرمزی ، کبودی و تورم موضع مورد نظر کاسته نشده از قرارگیری در معرض تابش آفتاب و گرمای زیاد پرهیز نمایید.

مراقبت بعد از تزریق ژل

یکی از اصول اساسی بعد از تزریق ژل ، این است که آب زیاد بنوشید. ژل هیالورونیک اسید خاصیت جذب و نگهداری آب در بدن را دارد. اگر آب کافی پس از تزریق ژل نخورید، تاثیر منفی بر روی پوست خواهد داشت. خوردن آب بعد از تزریق ژل باعث می شود آبی که می خورید، در نواحی تزریق شده ژل ، آب کافی جمع شود.

مراقب های بعد از تزریق ژل گونه

مهمترین مراقب های بعد از تزریق ژل گونه این است که نباید روی گونه های خود بخوابید. خوابیدن روی گونه باعث عدم تقارن در گونه ها می شود. همچنین اینکه آب گرم به گونه ها نزنید و به هیچ عنوان نباید از هایفوتراپی گونه و صورت استفاده کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده ، گونه ، لب و به طور کلی مراقبت بعد از تزریق ژل صورت مهم است. این مطالب را به طور دقیق بخوانید.


موضوعات مرتبط :

ژوویدرم       پرفکتا        رووفیل       ژل آیدیا          درماهیل           ژل پرنسس           ژل هیالورونیک          ژل پروفایلو         ژل نورامیس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید