داروی بوتاکس چیست؟

جوان سازی پوست
برای جوان سازی پوست چه بخوریم؟
جولای 21, 2019
تفاوت بین تزریق چربی با تزریق ژل
تفاوت بین تزریق چربی با تزریق ژل
جولای 29, 2019

داروی بوتاکس چیست؟

بوتاکس

برای انسان چیزی با ارزش تر از جوانی و زیبایی پر ارزش نمی باشد.

بالا رفتن سن و یا عوامل ارثی باعث بروز چین و چروک در صورت می شود که زیبایی انسان را به خط می اندازد. همه به دنبال رفع این مشکل در صورت هستند که با ورود اکسیر جوانی به نام بوتاکس این مشکل حل شده است و با استفاده از این دارو همه می توانند صورتی جوان و با طراوت داشته باشند.

داروی بوتاکس چیست؟

موادی است که از راه پروتئین به دست می آید و با مواد خاصی که در خود دارد می تواند چین و چروک را از صورت رفع کند و با استفاده از مقدار کمی از این دارو خطوط به وجود آمده در صورت را از بین ببرد.

داروی بوتاکس برای درمان و ترمیم چین و چروک و خطوط روی پیشانی و خط لبخند و اخم است و توسط سازمان دارو و غذای آمریکا به ثبت رسیده است و کاملأ معتبر است. این دارو نیاز به جراحی ندارد و یک کیمیاگر برای جوانی و شادابی صورت است و تأثیر بسیار عالی ای دارد.

به غیر از، از بین بردن چین و چروک از بوتاکس برای بالا بردن ابرو نیز استفاده می شود. تزریق بوتاکس کمتر از ده دقیقه زمان می برد و تأثیرمعجزه آسای آن بعد از ۲ الی ۳ روزاست.

تأثیر داروی بوتاکس

این دارو تا نزدیک ۹ ماه اثر بی نظیری دارد و پس از آن تأثیر آن کمتر می شود و احتیاج به ترمیم دارد تا دوباره صورت به زیباترین شکل در بیاید و جوان و شاداب شود. استفاده از این دارو به صورت ایستاده انجام می شود و اصلأ جراحی ندارد و بعد از تزریق نیز احتیاج به مراقبت های سخت نیست.

تزریق بوتاکس دردی ندارد و فقط مقدار کمی سوزش در محل تزریق حس می شود که از طریق مقدار کمی کرم بی حسی بی حس می شود.

عوارض استفاده از داروی بوتاکس

این دارو هیچ عارضه ای برای زنان و مردان ندارد اما باید به این موضوع توجه کرد که اگر در محدوده مورد نظر دچار عفونت هستند نباید از تزریق استفاده کنند و یا افرادی که آلرژی دارند این روش پیشنهاد نمی شود. به خانم های باردار نیز توصیه می شود در این دوران تا حد امکان از این روش استفاده نکنند.

هزینه استفاده از داروی بوتاکس

هزینه ی این دارو خیلی مناسب است و قیمت کمی دارد. میزان استفاده از این دارو به اندازه خط های روی صورت و عمق این خطوط  بستگی دارد، هر چه عمق این خط ها بیشتر باشد داروی بیشتری احتیاج است و در این صورت هزینه نیز بالاتر می رود و به صورت کلی میزان استفاده از داروی بوتاکس به متخصص مربوطه و اندازه مصرف دارو بستگی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش بوتاکس به این صفحه مراجعه نمایید.


آیاد می دانید بوتاکس چه دارویی است؟

بوتاکس ها داروهایی هستند که از توکسین بوتولینوم تولید می‌شوند. بوتاکس ها برای کاهش چین و چروک های صورت، کاهش تعریق و درمان برخی اختلالات عصبی استفاده می‌شوند.

داروی بوتاکس ها توسط باکتری هایی به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. برای تولید بوتاکس ها، سموم این باکتری ها با استفاده از تکنیک های مختلف، از جمله فرآیند خشک کردن، از بین بردن باکتری های زنده و استخراج توکسین، جدا می‌شوند.

اصل عملکرد بوتاکس ها بر اساس توانایی آن ها در مسدود کردن سیگنال‌های عصبی است. وقتی بوتاکس ها به عضلات تزریق می‌شوند، توکسین موجب ایجاد مسدودی در انتقال سیگنال عصبی به عضله می‌شود. این باعث می‌شود که عضله به مدت معینی فعال نشده و ضعیف شود.

این اثر باعث کاهش قابل توجه چین و چروک های صورت و درمان برخی اختلالات عصبی می‌شود. هر گونه استفاده از بوتاکس ها نیازمند تجویز و نظارت پزشک است. علاوه بر این، افرادی که دارای حساسیت به توکسین بوتولینوم هستند، نباید از این دارو استفاده کنند.

فرایند تولید بوتاکس

تولید بوتاکس (Botulinum Toxin) یک فرآیند پیچیده است که توسط شرکت‌های داروسازی و مراکز تحقیقاتی انجام می‌شود. مراحل کلی تولید بوتاکس به شرح زیر است:

انتخاب و رشد باکتری: ابتدا باکتری هایی از گونه‌های مختلف کلستریدیوم بوتولینوم برای کشت در محیط‌های مناسب انتخاب می‌شوند. این باکتری ها به طور طبیعی در خاک و مواد غذایی آلوده شده حضور دارند.

کشت و تکثیر باکتری: باکتری ها در محیط‌های غذایی مناسب کشت و تکثیر می‌شوند. شرایط مناسب برای رشد باکتری شامل دما، رطوبت و pH مناسب است.

تولید توکسین: باکتری ها توکسین بوتولینوم را تولید می‌کنند. این توکسین به صورت اساسی توسط باکتری ها در مرحله رشد و تکثیر تولید می‌شود.

خالص‌سازی توکسین: پس از تولید توکسین بوتولینوم، فرآیند خالص‌سازی آن انجام می‌شود. این شامل مراحلی مانند فیلتراسیون، محو شدن ذرات و غیره است تا توکسین خالص و بدون آلودگی‌های مضر به دست آید.

تثبیت و تجفیف: توکسین بوتولینوم خالص در مرحله بعدی تثبیت و تجفیف می‌شود. این فرآیند باعث استحکام و ثبات بیشتر توکسین در طول زمان می‌شود.

بسته‌بندی: در نهایت، توکسین بوتولینوم به شکل محلول یا پودر بسته‌بندی شده و آماده استفاده در محصولات پزشکی می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید