تفاوت ژل و بوتاکس چیست؟

تفاوت ژل و مزوژل
تفاوت ژل و مزوژل چیست؟
اکتبر 30, 2021
mccosmetics - ام سی کازمتیکس
مزو MCCosmetics ام سی کازمتیک
نوامبر 12, 2021

تفاوت ژل و بوتاکس چیست؟

تفاوت ژل و بوتاکس

تفاوت ژل و بوتاکس

تفاوت ژل و بوتاکس موضوع این مطلب آموزشی است. مقایسه کاربردهای ژل و بوتاکس را بررسی می کنیم.

امروزه مردم از راه های فراوانی برای از بین بردن چین و چروک های صورت استفاده می کنند و اکثرا به دنبال جوانسازی و داشتن پوستی زیبا و بی چروک هستند چرا که داشتن پوست زیبا یکی از عوامل موثر در زیبایی است.

همه به دنبال راهی برای رفع این مشکل هستند همانطور که می دانید در عصر جدید متد های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد که می توانیم  به بوتاکس و ژل اشاره کنیم که در حال حاضر بسیار طرفدار دارد.

 شاید شما با  بوتاکس و ژل در جهت رفع پیری پوست آشنا باشید ولی تفاوت آنها را ندانید که دقیقا در چیست. پس اگر می خواهید بدانید ما در این مقاله به کاربرد بوتاکس و ژل در چیست؟ پرداخته ایم و بهتون میگیم که ماندگاری ژل بهتر است یا بوتاکس؟

و قبل از انجام هر کاری بهتر است بدانید که عوارض تزریق هر کدام چگونه است؟  از نظر قیمت هم شما با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته است می خواهید بدانید کدام یک از نظر قیمت ارزانتر است؟ تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید نگران نباشید ما در این مورد هم صحبت کرده ایم و در آخر درباره شباهت بوتاکس و ژل هم نکاتی رو می گوییم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

کاربرد بوتاکس و ژل در چیست؟

ماندگاری ژل بهتر است یا بوتاکس؟

عوارض تزریق هر کدام چگونه است؟

کدام یک از نظر قیمت ارزانتر است؟

شباهت بوتاکس و ژل

اما در ژل ها که با آنها فیلر هم می گویند چنان چه مانند بوتاکس در از بین بردن چین و چروک به کار می روند ولی در کاربرد تفاوت هایی با بوتاکس دارد که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.

کاربرد بوتاکس و ژل در چیست؟

کارکرد اصلی بوتاکس از بین بردن چروک هایی است که روی صورت ایجاد می شود.بر اثر افزایش سن عضلات صورت تغییر شکل می دهند. با تزریق بوتاکس باعث می شود عضلات به حالت استراحت در بیایند و در نتیجه باعث جوانسازی صورت می شود.

بوتاکس را می توان اینگونه گفت که سمی به اسم باکتری بوتولینوم است این سم راههای که به عصب می رسند را مسدود می کنند. در این نواحی کارکرد عضلات در قسمتی که چین و چروک به وجود آمده است را کاسته و باعث کم رنگ شدن خطوط می شوند.

می توان گفت بوتاکس به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند و باعث ریلکس شدن آنها می شود همچنین علاوه بر کارکرد زیبایی ، درمانی هم دارد که به آن می پردازیم.

کارکرد زیبایی آن را می توانیم به از بین بردن چین و چروک های ناشی از گردن و چانه، اطراف لب ، اطراف چشم ، خطوط ناشی از اخم و خطوط پیشانی نام برد. کارکرد درمانی آن را می توانیم از بین بردن عرق ناشی از کف دست ، پا و زیر بغل و همچنین برای درمان میگرن ، اسپاسم ناشی از عضلات گردن مورد استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس به این دلیل که ممکن است حالت غیر طبیعی بدهد ، نمی توان به تمام قسمت های صورت تزریق شود.

در خصوص کارکرد ژل می توان گفت برای حجم دهی مورد استفاده قرار می گیرد. مزیت مواد تشکیل دهنده ژل را می توانیم بگوییم که باعث تحریک سازی سلول های پوست شده وکلاژن سازی را ایجاد می نماید. همینطور از ژل برای دست ها ، چروک اطراف چشم ، خطوط بین بینی و دهان ، گردن ،حجم دادن به گونه ولب مورد استفاده قرار داد.

در اصل می توان گفت از بوتاکس برای قسمت های بالایی صورت ولی از ژل برای قسمت های پایینی صورت استفاده می گردد. برای اینکه بیشتر نواحی تزریق را درک کنید شکل زیر را ببینید.

ماندگاری ژل بهتر است یا بوتاکس؟

بوتاکس مدت ماندگاری کمتری نسبت به ژل دارد. معمولا بین ۳ الی ۴ ماه است که نیاز به تمدید مجدد دارد.

اما ماندگاری ژل بسته به نوع فیلری که می خواهید استفاده کنید متفاوت است که معمولا بین ۶ ماه تا ۳ سال می باشد. در بعضی مواقع با توجه به نظر پزشک می توان هم از ژل و هم از بوتاکس استفاده کرد.

عوارض تزریق ژل و بوتاکس

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس

ممکن است پلک دچار افتادگی شود

عضلات ضعیف می شوند

ابرو بالا می رود

واکنش های مانند: سردرد، مشکلاتی در دید، نفس تنگی، صورت متورم می گردد را نام برد.

عوارض ناشی از تزریق ژل

صورت نامتقارن می گردد

ممکن است پوست آسیب ببیند مانند خارش، عفونت و زخم

آسیب دیدگی در عصب

گوله شدن ژل در یک قسمت از تزریق

از بین بردن سلول های پوست

اما ایجاد آلرژیک به دلیل وجود هیالورونیک اسیدی که در بدن به شکل طبیعی وجود دارد بسیار اندک است.

احساس درد در هر دو مورد به علت وارد شدن سوزن به پوست یکسان می باشد.

مقایسه قیمت ژل و بوتاکس

بوتاکس از نظر قیمت نسبت به ژل کمتر می باشد؛ گرچه باید این نکته را هم گفت که در هر دو مورد با توجه به قسمتی که قرار است تزریق انجام گیرد و میزان تزریق هزینه متفاوت است زیرا ژل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام برای هدف مشخصی در یک ناحیه مشخصی تزریق می شوند و همینطور قیمت ژل ها بسیار متنوع و گسترده می باشد که ژل هایی که دارای هیالورونیک اسید هستند. ارزان ترین، گران ترین هم کلاژن می توان نام برد.

شباهت بوتاکس و ژل

در هر دو مورد برای رفع پیری پوست هستند.

هر دو نیاز به تمدید دارند.

باید توسط پزشک تزریق انجام گیرد.

5/5 - (8 امتیاز)
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید