آبرسانی به پوست یعنی چه ؟ آموزش آبرسانی به پوست

نخ لیفت زیر چشم
نخ لیفت زیر چشم ۶۰mm گیج ۲۱
می 9, 2020
هایفو چهاربعدی - hifu 4D- دستگاه هایفو
پکیج جوانسازی دستگاه هایفو اولترا و آر اف اسکارلت
می 27, 2020

آبرسانی به پوست یعنی چه ؟ آموزش آبرسانی به پوست

آبرسان - فروش آبرسان

آبرسانی به پوست یعنی افزایش رطوبت رسانی به پوست که با انجام آن فوقانی ترین لایه اپیدرم که لایه ی شاخی نام دارد و رطوبت پوست را حفظ و مانع از اتلاف آب از راه پوست می شود به سبب رطوبت رسانی و متورم شدن و تورژسانس سلول های آن ها ، موجب سرزندگی ، طراوات ، شفافیت و جوانی پوست می شود.

پوسته پوسته شدن پوست ، زبری و ناهمواری پوست ، کدری و خستگی پوست ، قرمزی و التهاب پوست ، نمایان شدن چین و چروک های ریز و شلی پوست از اثرات منفی و پیامدهای کم آبی پوست می باشند.

فواید شگرف آبرسانی به پوست

اصلی ترین مزیت آبرسانی به پوست بهبود حالت کشسانی و الاستیسیته پوست می باشد که چین و چروک های سطحی پوست را به میزان قابل توجهی کاهش و محو می سازد.

آبرسانی به پوست سبب برطرف شدن چربی های مازاد و کاهش ترشح چربی و با بالا رفتن میزان رطوبت از ایجاد جوش و آکنه پیشگیری می نماید. آبرسانی به پوست طراوات و تازگی و شفافیت را برای پوست های تیره و کدر به ارمغان می آورد. همچنین پوست هایی که از رطوبت و آب کافی برخوردارند درگیر مشکلاتی نظیر اگزما و خشکی و حساسیت پوست نمی شوند.

آبرسانی به پوست پروسه ی پیری را به عقب می اندازد و جلوه ظاهری پوست را بهبود می بخشد. زمانی که پوست هیدراته باشد به سادگی قادر است توسط تعریق لازم با آلودگی ها و سموم که به درون آن راه یافته اند مبارزه نماید و مواد اضافی را دفع کند. علاوه براین ها ، آرایش و میکاپ بر روی پوست های آبدار جلوه زیباتری دارد به گونه ای که منفذهای پوستی را به بهترین صورت می پوشاند و برای مت طولانی کیفیت خود را حفظ می نماید.

بهترین سن برای شروع آبرسانی به پوست

با بالا رفتن ، میزان کلاژن و الاستین در پوست به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و چین و چروک هایی بر روی پوست ظاهر می شود که روند آن از سن ۳۰ سالگی آغاز می شود.

ولی در حال حاضر با استفاده از تکنیک ها ، مواد و دستگاه های متنوع می توان با تزریق مواد جذب کننده آب ، آبرسانی به پوست را انجام داد. یکی از متداول ترین تکنیک ها مزوتراپی می باشد که در آن هیالورونیک اسید به پوست تزریق می گردد تا کم آبی پوست را برطرف و آن را هیدراته کند.

مناسب ترین زمان استفاده از مواد آبرسان

عالی ترین و مناسب ترین زمان به کارگیری مواد آبرسان بعد از شست و شوی کامل و تمیز پوست و بعد از حمام می باشد. به گونه ای که ابتدا در حمام از یک لایه بردار و اسکراب مناسب بر روی پوست استفاده کنید. لایه بردارها و اسکراب ها منافذ بسته پوست را باز و سلول های مرده و آلودگی های روی پوست را برطرف می سازند. از این رو در این زمان مواد آبرسان به بهترین شکل و به طور کامل جذب و به درون پوست نفوذ خواهند کرد و شادابی و جوانی را به پوست هدیه می دهند.

به طور کلی آبرسانی به پوست با ۳ شیوه معمول زیر صورت می گیرد:

  • آبرسانی از درون: در این روش با استفاده از تغذیه مفید و موثر می توان آبرسانی به پوست را انجام داد. نوشیدن ۸ لیوان آب در طی شبانه روز ، مواد طبیعی آبرسان به پوست ، میوه و سبزیجات آبدار به منظور فراهم سازی و نگه داری آب مورد احتیاج پوست ضروری هستند.
  • آبرسانی توسط هیدرومی پوست: در حال حاضر در اغلب مراکز و کلینیک های زیبایی و درمانی کارهای مرتبط با آبرسانی پوست انجام می شود که برای مدت محدودی رطوبت و آب مورد احتیاج پوست حفظ و تامین خواهد شد. یعنی تزریق مزوژل به پوست. یکی از معروفترین ها ، مزوژل پروفایلو است.
  • آبرسانی توسط محصولات مراقبت از پوست: مواد و ترکیبات موجود در این فرآورده ها نظیر کلاژن ، هیالورونیک اسید ، گلیسیرین ، آمینواسیدها قادر است موجب تامین و حفظ رطوبت و آبرسانی به پوست گردد. و یا از طریق سرم هیالورونیک اسید لاسانته می توانید این کار را انجام دهید.

بهترین ماسک های طبیعی آبرسان پوست

ماسک آبرسان آووکادو

یک قاشق آووکادو خرد شده و له شده را با یک قاشق ماست ترکیب کنید. سپس ماسک تهیه شده را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست قرار داده و آنگاه با آب ولرم بشویید.

ماسک آبرسان فلفل سیاه و ماست

یک قاشق فلفل سیاه خرده شده را رنده کرده و با دوقاشق ماست و یک عدد سفیده تخم مرغ ترکیب نمایید. ماسک تهیه شده را بر روی پوست گذاشته و به مدت ۲۰ دقیقه ماساژ دهید. سپس پوست را با آب سرد شست و شو دهید.

ماسک آبرسان روغن زیتون و عسل

یک قاشق مرباخوری عسل را با یا مقداری روغن زیتون ترکیب نمایید و یک قاشق ماست به آن بیافزایید. ماسک تهیه شده را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی پوست بگذارید و سپس با آب ولرم پوست را شست و شو دهید.

ماسک آبرسان گلاب و خیار

نصف خیار رنده شده را با ۳ قاشق غذاخوری گلاب ترکیب نمایید و خوب بهم بزنید. این ماسک تهیه شده را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست قرار داده و سپس با آب سرد شست و شو دهید.

در این مقاله سعی داریم تا شما را با آبرسانی پوست با فیلرهای پوستی آشنا نماییم.

مقدمه آبرسانی پوست با فیلرهای پوستی

در حالی که فیلرهای پوستی به طور گسترده ای با پرکردن چروک ها و حجم دهی می توانند استفاده شوند. بیماران زیادی هستند که در آب و هوای نسبتا گرم (و حتی سرد) زندگی می کنند که صرفاً نیاز به افزایش هیدراتاسیون دارند.

قابلیت ها و هیالورونیک اسید برای تامین آبرسانی و همچنین روان کنندگی و خاصیت ارتجاعی ، آن را در کنار نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز کمک می نماید.

هیالورونیک اسید در حفظ ساختار بافت پوست برای کمک به درخشش ، فوق العاده است، به خصوص زمانی که تقریباً نیمی از حجم کل هیالورونیک اسید بدن را به خطر بیندازد.

هنگامی که فیلرهای پوستی برای آبرسانی طراحی می شوند ، معمولاً برای احیای پوست و مزوتراپی در نواحی مانند صورت ، گردن، دکلته و دست ها هستند. نوع هیالورونیک اسید مورد استفاده غیر متقاطع است.

بهترین مزوژل جوانساز

مزایایی که هیالورونیک اسید برای آبرسانی پوست دارد

هیالورونیک اسید مزایای زیادی برای لایه های داخل پوست دارد ، از جمله توانایی اتصال تعداد زیادی از مولکول های موجود در آب برای بهبود هیدراتاسیون بافت و مقاومت سلولی.

فیبروبلاست ها را برای بیان کلاژن نوع یک تحریک می کند و باعث آزاد شدن فاکتورهای رشد می شود که به طولانی شدن دیواره های کلاژن کمک می کند.

مزوتراپی یک روش کم تهاجمی است که به انتقال عناصر حیاتی مانند هیالورونیک اسید ، مواد معدنی ، پپتیدها و ویتامین ها ، اسید های آمینه به لایه های درم و اپیدرم کمک می کند.

کل صورت برای درمان با هیالورونیک اسید مناسب است که باعث برتری بیشتر هیالورونیک اسید نسبت به سایر محصولات ضد پیری می شود. بهبود آبرسانی صورت باید با مرطوب کردن روزانه و مصرف آب همراه باشد.

این سه چیز با هم، هیدراتاسیون بهینه را در یک ظاهر درخشان تضمین می کنند. روال و عادت کلیدی برای اطمینان از مصرف آب و مرطوب کردن روزانه از طریق کرم است.

فیلر پوستی و آبرسانی پوست

فیلرهای پوستی معمولاً با محبوب ترین عملکرد خود مرتبط هستند: افزایش حجم. فیلرهای پوستی در واقع تزریق هیالورونیک اسید هستند و این اسیدی است که در سراسر بدن انسان به ویژه در پوست یافت می شود. در اینجا نقش ارزشمندی در آبرسانی و تغذیه پوست دارد.

مزایای انتخاب فیلرهای پوستی برای آبرسانی به پوست چیست؟

انتخاب فیلرهای پوستی برای این کار مزایای زیادی دارد. این مزایا عبارتند از:

فرموله شده برای آبرسانی ، نقش طبیعی هیالورونیک اسید ، هیدراته کردن سلول ها و همینطور بافت های بدن، به ویژه لایه های داخل پوستی می باشد.

در حالی که روان کنندگی و خاصیت ارتجاعی را نیز فراهم می کند. هیالورونیک اسید در واقع توانایی اتصال تعداد زیادی از مولکول های آب را در بدن دارد که به طور چشمگیری هیدراتاسیون بافت و مقاومت سلولی را بهبود می بخشد.

این می تواند به پوست شما کمک کند تا از کم آبی به سرعت و به طور موثر بهبود یابد، در حالی که پوست را سفت می کند و اجازه می دهد تا مواد مغذی از بین بروند.

تحریک کلاژن و الاستین

هیالورونیک اسید در کنار کلاژن و الاستین در پوست کار می کند تا ارتجاعی و حجم بافت را فراهم کند، اما بدون هیالورونیک اسید کافی، اتصالات بین کلاژن و الاستین ضعیف شده و تولید کند می شود.

این منجر به از دست دادن حجم صورت و همچنین کم آبی پوست می شود. از طرف دیگر، تزریق فیلرهای پوستی به بافت می تواند اسید هیالورونیک از دست رفته را بازگرداند و رشد کلاژن و تولید الاستین را تقویت کند.

پوست شما نه تنها هیدراته تر می شود، بلکه با ساختاری سفت تر نیز بسیار سالم تر خواهد بود.

این همچنین به جایگزینی حجمی که تحلیل رفته و کاهش چشمگیر چین و چروک نیز کمک می کند.

در نواحی صورت استفاده می شود

فیلرهای پوستی و همینطور می توان گفت هیالورونیک اسید را می توان به طور ایمن و بدون مشکل به طیف وسیعی از نقاط در سراسر ناحیه صورت تزریق کرد. این مورد برای سایر گزینه های آبرسانی پوست صدق نمی کند.

بهترین برند مزوژل

بهترین برند مزوژل

فرموله شده برای آبرسانی

نقش طبیعی هیالورونیک اسید ، هیدراته کردن سلول ها و همینطور رساندن به بافت های بدن می باشد ، به ویژه لایه های داخل پوست است ، در حالی که روان کنندگی و می تواند ویژگی ارتجاعی بودن پوست را نیز ایجاد می نماید.

اسید هیالورونیک در واقع توانایی اتصال تعداد زیادی از مولکول های آب را در بدن دارد که به طور چشمگیری هیدراتاسیون بافت و مقاومت سلولی را بهبود می بخشد.

این می تواند به پوست شما کمک کند تا از کم آبی به سرعت و به طور موثر بهبود یابد ، در حالی که پوست را سفت می کند.

در واقع هیالورونیک اسید سبب تحریک کلاژن و در نهایت الاستین می گردد ، هیالورونیک اسید در کنار کلاژن و الاستین در پوست کار می کند تا خاصیت ارتجاعی و حجم بافت را فراهم کند ، اما بدون هیالورونیک اسید کافی ، اتصالات بین کلاژن و در واقع الاستین ضعیف شده و تولید کند می گردد.

این امر منجر به چه چیزی می شود ؟

این منجر به از دست دادن حجم صورت و همچنین کم آبی پوست می شود. از طرف دیگر، تزریق فیلرهای پوستی به بافت می تواند اسید هیالورونیک از دست رفته را بازگرداند و رشد کلاژن و تولید الاستین را تقویت کند.

پوست شما نه تنها هیدراته تر می شود، بلکه با ساختاری سفت تر نیز بسیار سالم تر خواهد بود. این همچنین به جایگزینی حجم از دست رفته و کاهش چشمگیر چین و چروک نیز کمک می کند.

در نواحی صورت استفاده می شود. فیلرهای پوستی و هیالورونیک اسید را می توان به طور ایمن و بدون مشکل به طیف وسیعی از نقاط در سراسر ناحیه صورت تزریق کرد. این مورد برای سایر گزینه های آبرسانی پوست صدق نمی کند.

نتایج طبیعی و درخشان

نتایج طبیعی و درخشان ، کاهش هیالورونیک اسید سبب می شود ، پوست شما کدر و مات گردد و شما را پیرتر نشان دهد. اما با تزریق فیلر پوستی، نشانه هایی را خواهید دید که پوست شما روشن تر، صاف تر و سالم تر می شود.

نتیجه گیری آبرسانی پوست با فیلرهای پوستی

به طور خلاصه ، هیالورونیک اسید پوست را آبرسانی می کند و در عین حال کلاژن و الاستین را تحریک می کند. صورت روشن تر، صاف تر و سالم تر به نظر می رسد. نتایج ظاهری طبیعی را برای مردان و زنانی که می خواهند پوست خود را از اعماق ترمیم و احیا کنند ، ایجاد می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید