انواع پروتز گونه چگونه انجام می شود؟ جنس پروتزهای گونه چیست؟

بهترین کرم های دورچشم
بهترین کرم های دور چشم کدامند؟
آوریل 25, 2019
تزریق چربی
تزریق چربی و هر آنچه نیاز است در مورد تزریق چربی بدانید
می 5, 2019

انواع پروتز گونه چگونه انجام می شود؟ جنس پروتزهای گونه چیست؟

پروتز-گونه

پروتز و کاشت گونه نوعی جراحی زیبایی می باشد که به منظور تصحیح و ترمیم حالت گونه های صاف و تخت و یا ناهماهنگ ، با بهره گیری از کاشت گونه انجام می گردد ، تا اجزای صورت قرینه و باعث ایجاد چهره ای خوشایند و زیبا گردد. معمولاً با گذشت زمان و بالا رفتن سن ، از حجم و بافت گونه های صورت کاسته می شود و این صافی و تخت بودن گونه ها و نداشتن برآمدگی نمایی خسته و پیر را به چهره ی فرد منتقل می کند که با کاشت گونه و حجم دهی و سفت کردن آن می توان موجب تقارن و زیبایی و جوان تر شدن پوست صورت شد.

حجیم کردن و پر کنندگی گونه با تحولات و تصرفاتی در دو بخش از ساختار گونه صورت می پذیرد. در بخش نخست ، استخوان گونه برآمده و حجم داده می شود و در بخش دوم ، لایه و بافت روی استخوان (بافت نرم) پر می شود.

برجسته کردن استخوان گونه با بهره گیری از جراحی کاشت گونه انجام می شود. کاشت گونه معمولاً با شکافی که در دهان ایجاد می گردد ، صورت می گیرد آنگاه عمل کاشت بر روی اسکلت و بافت سخت گونه اجرا می گردد تا پروتز در ناحیه ی مشخص شده جای گرفته و با پیچ و مهره محکم و بی حرکت شود. عمل حراجی کاشت گونه یک روش دائمی برجسته سازی گونه می باشد.

برجسته کردن و حجم دهی به بافت نرم بالای استخوان گونه با روش ها و متدهای گوناگونی انجام می شود از جمله تزریق ژل ، تزریق چربی و بهره گیری از نخ های مخصوصی که کاربردی مشابه پرکننده ها دارند از متدهای رایج حجم دهی و پرکنندگی گونه ها به شمار می آیند.

جنس پروتزهای گونه

عموماً رایج ترین جنس پروتزهای گونه در جهان و همچنین در ایران از نوع سیلیکون نرم می باشد که با ساختمان و بافت های اطراف خود بخوبی جوش می خورد و در صورت احتیاج به خارج سازی پروتز به سادگی می توان آن را از استخوان گونه جدا کرد. همچنین کاشت آن بسیار ساده و راحت است از این رو پیشنهاد اغلب متخصصان به افراد متقاضی استفاده از این نوع پروتز گونه می باشد.

جنس دیگری از پروتز که در ایران استفاده می شود ، پروتز مدپور است. از ویژگی برجسته این نوع پروتز ، این قابلیت است که خاصیت شکل دهی و قالب دهی جهت استفاده برای افراد خاص وجود دارد.به علت ناآشنایی و عدم اطلاع بیشتر افراد متقاضی و به علت این که این نوع پروتز هزینه بیشتری نسبت به جنس سیلیکونی دارد ، بیشتر مراجعین از پرتز سیلیکونی را انتخاب می کنند. البته ذکر این نکته ضروری است که کاشت جنس مدپور نیازمند تجربه و تخصص و تبحر زیادی از جانب پزشک معالج دارد.

شکل های مختلف پرتز گونه

قالب و شکل های متفاوتی از کاشت گونه وجود دارد که با توجه به حالت و فرم چهره ی بیمار و نظر و توقعات او ، شکل های متفاوتی از یکی از مدل های زیر به آنان پیشنهاد می گردد:

  • پروتز مالار

شکلی از پروتز گونه می باشد که با منظور و مقصود برجستگی بافت سخت و اسکلت گونه تولید شده و به طور مستقیم بر روی برآمده ترین ناحیه ی اسکلت گونه جای می گیرد.

  • پروتز ساب مالار

این شکل از کاشت گونه در حقیقت به منظور برجسته کردن قسمت های زیر گونه ساخته شده است. ناحیه ی کاشت آن اندکی پایین تر از استخوان گونه می باشد. این مدل برای آن دسته از افرادی که ناحیه ی وسط صورت و زیر گونه هایشان از بافت و چربی و حجم کمی برخوردار است استفاده زیادی دارد.

  • پروتز ترکیبی

این کاشت هنگامی کاربرد دارد که مقصود ما برجسته کردن مقارن استخوان گونه و قسمت میانی صورت و پایین گونه باشد. این مدل جهت استفاده تعدادی از افراد که از لحاظ وراثتی صورت بسیار لاغری دارند گزینه ی مناسبی است.

خطرات پروتز گونه

بدیهی است هر حراجی زیبایی خطرات و اثرات جانبی خود را به همراه خواهد داشت. یکی از اثرات جانبی کاشت گونه عوارض منفی مواد بیهوشی است. کبودی و ورم ، بی حسی و سفت شدگی ناحیه ی مورد نظر از اثرات کوتاه مدت این جراحی زیبایی است. از دیگر خطرات و اثرات کاشت گونه ایجاد عفونت در محل پروتز گونه است که اغلب این عفونت با استفاده  از داروهای آنتی بیوتیک برطرف می شود. علاوه بر این ها ، امکان دارد کاشت گونه به شکل صحیح و غیر اصولی انجام نشود که در این حالت ، احتیاج به عمل زیبایی ثانویه جهت اصلاح ، ترمیم و یا خارج سازی پروتز می باشد.

غالباً کاشت گونه ، یک روش دائمی و ثابت می باشد و از پایداری  و دوام نسبتاً زیادی برخوردار است و امکان دارد رسیدن به مطلوب ترین اثربخشی و جوابدهی ۳ تا ۶ ماه به طول انجامد.


موضوع مرتبط :

بهترین کرم های دور چشم کدامند؟

بهترین روش های جوان سازی پوست

لیفتینگ صورت | انواع لیفتینگ صورت | لیفت صورت با جراحی و خطرات جراحی لیفتینگ صورت

مزایای تزریق ژل مزوژل و میزان ماندگاری و زمان بندی تزریق ژل مزوژل

اسید هیالورونیک اسید

Rate this post
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید