فیلر بینی چگونه انتخاب کنیم؟ بهترین ژل بینی

مزو فیوژن fusion
مقایسه رویتاکر و فیوژن Fusion vs Revitacare
فوریه 5, 2022
واکنش واکسن به ژل زیبایی
مطالعه جدید در مورد واکنش واکسن کرونا به ژل زیبایی
فوریه 15, 2022

فیلر بینی چگونه انتخاب کنیم؟ بهترین ژل بینی

فیلر بینی

فیلر بینی

فیلر بینی و انواع ژل های تزریق به بینی موضوع این مقاله برای پزشکان و متخصصان پوست و مو می باشد.

فیلر بینی

فیلر بینی

امروزه یکی از کارهای زیبایی که خیلی طرفدار پیدا کرده است را می توانیم اصلاح فرم بینی بگوییم و بسیاری از افراد هستند که از بینی خود رضایت  ندارند و نمی خواهند عمل زیبایی تهاجمی انجام دهند، پس تنها راه حل این مشکل برای رسیدن به فرم مورد نظر بینی تزریق ژل بینی است.

توسط این روش می توان با کمترین نگرانی به فرم مورد نظر برسید و نتیجه دلخواه را بدست آورید پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا درباره این موضوع بیشتر بدانید.

آنچه در مقاله فیلر بینی می خوانید:

تزریق ژل بینی

تزریق ژل بینی به چه منظوری انجام می گیرد؟

چه افرادی می توانند ژل بینی تزریق کنند؟

از این روش تزریق در کدام موارد می توان بهره برد؟

چه مدت زمانی طول می کشد تا تزریق بینی انجام گیرد؟

مزایای استفاده از فیلر بینی

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل بینی نیستند؟

قبل از تزریق چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

بعد از تزریق فیلر بینی چه نکاتی باید رعایت شود؟

آیا تزریق ژل به بینی ایمن می باشد؟

انواع فیلرهای بینی

تزریق فیلر بینی

همانطور که می دانید بینی بخش مهمی از زیبایی شناسی صورت است و به عنوان بخشی از جوانسازی کلی صورت نیاز به ترمیم دارد. در تکنیک رینوپلاستی غیرجراحی با استفاده از مواد پرکننده تزریقی عمدتاً به اصلاح شکل و ظاهر کلی بینی پرداخته می شود.

در واقع می توان با تزریق اسید هیالورونیک (HA) به عنوان روشی جایگزین جراحی بینی مورد نظر قرار داد و یک روش مفید و البته نوین برای تغییر شکل بینی است.

مراحل تزریق فیلر بینی 

در مرحله تزریق ژل از یک پرکننده استفاده می کنند، این پرکننده می توانند از نوع های مختلفی از ژل ها باشند. اما معمولا از ژل هیالورونیک اسید در جهت این منظور می توان استفاده کرد. در واقع این روش جایگزین بسیار خوبی برای جراحی است.

اول از همه، پزشک متخصص باید درک صحیح آناتومی مربوطه برای انجام یک رینوپلاستی غیرجراحی را داشته باشد پس از آن باید بینی توسط داروهای بی حسی مثل لیدوکایین یا برخی پمادهای مخصوص، بی حس شود.

بعد از آن می توان با استفاده از پرکننده های مناسب که دارای سوزن های بسیار ظریف هستند به سطح زیرین پوست تزریق را انجام داد. سپس باید ماساژ در آن ناحیه صورت گیرد.

چه افرادی می توانند ژل بینی تزریق کنند؟ 

تمامی افرادی که دارای بینی طبیعی هستند و یا کسایی که جراحی بینی تا الان انجام داده اند می توانند از این روش در جهت رفع اصلاح بینی استفاده کنند در واقع می توان شرایط کسایی که برای تزریق کاندید هستند را موارد زیر بگوییم:

کسانی که برجستگی های کوچکی روی بینی خود دارند و می خواهند آن را رفع نمایند.

کسانی که دارای فرورفتگی و یا ناهمواری بر روی بینی خود هستند.

کسانی که دارای بینی نامتقارنی هستند.

کسانی که بینی آنها دارای نوک افتاده ای است و می خواهند آن را لیفت کنند.

کسانی که بینی آنها به صورت تخت می باشد و می خواهند پل بینی را برجسته کنند.

لازم به ذکر است که در این روش می توان بینی گوشتی هم توسط آن اصلاح نمود در واقع توسط این روش به نوک بینی ژل تزریق می شود و اطراف آن را می توان با استفاده از این روش کوچک نمود در حقیقت پس از انجام با این روش شاهد کوچک شدن بینی هستیم.

از این روش تزریق در کدام موارد می توان بهره برد؟

همانگونه که پیش تر گفتیم این روش می تواند جایگزین عمل بینی شود در حقیقت زمانی که برای تزریق با این روش به کلینیک مراجعه می نمایید باید شرایط را به صورت دقیق به پزشک بگویید و اینکه انتظار چه تغییراتی را دارید اینگونه شما متوجه می شوید که آیا این روش می تواند برای شما مفید باشد یا خیر موارد زیر برای این روش مناسب اند:

رفع انحراف در بینی

برطرف کردن بینی هایی که قوز کوچک دارند.

برطرف کردن نوک بینی

رفع  بینی هایی که سر آنها بالا می باشد.

برطرف کردن برآمدگی و یا فرورفتگی در ناحیه پره های بینی

رفع افتادگی بینی

باید به این نکته اشاره کرد که با توجه به اینکه پزشک چه چیزی را صلاح می داند یا اینکه نیاز شخص چه چیزی بوده است نیاز تمدید به ژل پیدا خواهد کرد. پس حتما برنامه تزریق را در ابتدا با پزشک خود مقرر نمایید.

از مزایای فیلر بینی می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

مدت ماندگاری فیلر بینی 

اکثر فیلرهایی که به بینی تزریق می شوند به صورت موقتی هستند پس معمولا پزشکان توصیه می کنند که استفاده از فیلرهایی که به صورت دائمی هستند استفاده نگردد زیرا عوارضی در پی خواهد داشت. به طور کلی می توان گفت که پرکننده هایی که برای بینی استفاده می کنند به مرور جذب بدن می شوند. به همین علت نتیجه به دست آمده از تزریق  می تواند از حدود ۳ ماه الی ۲ سال متغیر باشد.

به دست آوردن نتایج مطلوب

برای رسیدن به نتیجه مطلوب می توانید تا زمانی که ژل به وسیله بدن جذب می شود صبر کنید و بعد از آن برای تمدید به کلینیک هایی که معتبر هستند مراجعه بفرمایید. دلیل موقتی بودن تزریق ژل ها می تواند  به دلیل استفاده از هیالورونیک اسید باشد.

لازم است این نکته را هم فراموش نکنید در صورتی که مقدار ژل بیش از حد زده باشد، می توانید با آنزیم هیالورونیداز این ژل را حل کرده و مقداری از ژل که اضافی هست را از بین ببرید.

هزینه فیلر بینی 

یکی از مزیت های این ژل را می توان اینگونه گفت که کسانی که به هر دلیلی چه مالی چه جسمی توانایی انجام عمل جراحی زیبایی را ندارند، می توانند از این روش بهره بگیرند.

این را  باید در نظر بگیرید که هزینه تزریق به عوامل متعددی بستگی دارد که می توان به نوع و برندی که استفاده می شود نام برد. همانطور که میدانید امروزه انواع مختلفی از برندها در بازار وجود دارد که افراد با توجه به سلیقه خودشان آنها را تهیه می کنند.

کوتاه بودن مدت درمان

 یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش، کوتاه بودن مدت درمان می باشد در زمان کم می توانید به فرم دلخواه بینی برسید. یکی از بزرگ ترین عواملی که مردم به سمت این روش از درمان می روند می توانیم به کوتاه بودن مدت زمان در این روش اشاره کنیم. تزریق در این بخش معمولا از یک ساعت کمتر طول می کشد. پس شما در مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه به فرم مورد نظر خود می رسید.

غیرتهاجمی 

مزیت دیگر غیر تهاجمی بودن آن است. در این روش می توانیم بگوییم که از تهاجمی بودن کاملا به دور است زیرا به وسیله سوزن های بسیار ریز در آن استفاده می گردد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل بینی نیستند؟

خانم های باردار و شیرده

افرادی که پایین ۱۸ سال هستند.

افرادی که دارای بیماری هایی مانند خودایمنی یا همینطور دیابت هستند.

افرادی که می خواهند عمل لیزر و یا لایه برداری انجام دهند.

قبل از فیلر بینی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

قبل از تزریق نباید از الکل و سیگار استفاده کنید.

استفاده از داروهایی که رقیق کننده هستند مانند آسپیرین و ویتامین هایی نظیر ویتامین C  و ویتامین E و همینطور بروفن می تواند مشکل ساز باشد.

نکته قابل ذکر این است که باید پوست شما قبل از تزریق کاملا تمیز باشد و از هر گونه مواد آرایشی به دور باشد.

بعد از تزریق فیلر بینی چه نکاتی باید رعایت شود؟

بعد از اینکه تزریق انجام گرفت باید تا ۲ هفته از انجام ورزش خودداری کرد.

برای اینکه آثار قرمزی و ورم از بین برود باید از سونا، جکوزی رفتن جلوگیری کرد.

بعد از تزریق از آرایش کردن خودداری نمایید.

از وارد شدن هر گونه فشار به بینی جدا خودداری نمایید.

تا ۶ ساعت بعد از تزریق می توانید از کمپرس سرد استفاده کرد تا بتوانید میزان کبودی را به حداقل برسانید.

سوالی که در این قسمت پیش می آید این است که آیا تزریق ژل به بینی ایمن می باشد؟

در واقع این روش به صورت کم تهاجمی می باشد و در عین حال یکی از کم خطرترین روش های درمانی است البته این نکته را فراموش نکنید باید زیر نظر پزشک انجام گیرد تا عوارض کمتری داشته باشد.

انواع ژل های بینی 

در زیر چند نمونه ژل هایی که قابلیت تزریق به بینی را دارند آورده شده است و ازکاربردهای دیگر این ژل ها نیز در ادامه گفته شده پس همراه ما باشید.

ژل پرفکتا بینی

پرفکتا دیپ که ساخت کشور فرانسه می باشد و می توان از این ژل در جهت حجم دهی به لب ها و همینطور از بین بردن خطوط اطراف دهان استفاده کرد. همچنین این ژل قابلیت استفاده برای خطوط عمیق صورت مانند خطوط اخم و پیشانی را نیز دارا می باشد.

ژل پرفکتا

پرفکتا دیپ- perfectha deep

رووفیل پلاس و اولترا برای بینی 

این ژل که ساخت کشور کره جنوبی می باشد و به آن ژل لب رووفیل می گویند دارای ماندگاری ۱۲ ماه است. از این ژل می توان در قسمت هایی که چین و چروک دارند مانند پیشانی، پل بینی خطوط مایونت، گونه، چانه و زاویه فک مورد استفاده قرار داد.

ژل رووفیل

رووفیل پلاس - revofil plus

آلاینا SG 24

ژل آلاینا که ساخت کمپانی آلمان می باشد. به دلیل اینکه در این ژل از میزان زیادی هیالورونیک اسید استفاده شده است پس می توان در حجم دهی به لب ها، گونه، چانه، رفع خطوط خنده و خطوط عمیق و همینطور زاویه سازی مورد انتخاب قرار داد.

فیلر بینی آیدیا Regenyal 

ژل های آیدیا که محصولی از کشور ایتالیا هستند و از رژینال آن می توان جهت جوانسازی و اصلاح چروک های سطحی تا عمیق و در جهت زاویه سازی و همینطور حجم دهی گونه ها، چانه، رفع خط خنده و همینطور بینی مورد استفاده قرار داد.

ژل آیدیا 

ژل آیدیا سوپر

آیدیا Regenyal lips 

این ژل که برای حجم دهی به لب ها و رفع عدم تقارن لب مورد استفاده قرار می گیرد همچنین  می توان برای رفع خطوط در ناحیه پیشانی و خطوط اخم نیز بکار برد.

آلیاکسین GP و EV

ژل آلیاکسین GP جز فیلرهای هیالورونیک اسید است که می توان در جهت رفع خطوطی که عمیق و یا نیمه عمیق هستند مورد استفاده قرار داد و برای خطوط خنده ، خطوط اطراف دهان و همینطور خطوط ماریونت.

ژل آلیاکسین

آلیاکسین - Aliaxin - Aliaxin GP - FL - SR

نیوویا Lips و Intense

نیوویا مدل لیپس را می توان برای کانتور کردن و همینطور حجم دهی لب ها مورد استفاده قرار داد. در واقع این ژل دارای کیفیت بسیار بالایی است و زیبایی لب ها را دو چندان می کند.

ژل نئوویا

ژل نیوویا - ژل neauvia - ژل نئوویا

ژل نئوویا لب و بینی

نورامیس دیپ و ولوم

نورامیس دیپ که جهت استفاده در خطوط اخم و خطوط پیشانی مورد استفاده قرار می گیرند از دیگر کاربردهای این ژل می توانیم به حجم دهی لب ها اشاره کنیم. برای رفع چروک های عمیق پوستی می تواند مناسب باشد. در ساخت این ژل از لیدوکائین استفاده شده و همین باعث شده طرفداران زیاد داشته باشد.

ژل نورامیس

ژل نورامیس neuramis

فیلر فرانسوی بینی سیتوسیال Deep و Volume

از این ژل در جهت جوانسازی پوست و همچنین این ژل می تواند بافت پوست را تقویت کند و در حجم دهی لب و رفع خطوط خنده و البته رفع چین و چروک هایی که به صورت عمیق بر روی پوست قرار دارند مورد استفاده قرار گیرد.

ژل سیتوسیال

سیتوسیال دیپ - cytosial deep

فیورج L

این ژل که ساخت کشور ایران می باشد و می توان برای لب و خط خنده از آن بهره برد.

 

فیلم آموزش تزریق ژل بینی

4.8/5 - (6 امتیاز)
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

0 دیدگاه ها

  1. ناشناس گفت:

    رتبه بازدید کنندگان : ۵ ستاره

  2. ناشناس گفت:

    رتبه بازدید کنندگان : ۵ ستاره

  3. سارا ارجمند گفت:

    رتبه بازدید کنندگان : ۵ ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید