سابسیژن چیست ؟ سابسیژن برای درمان جای جوش و اسکار

ژل تئوسیال - ژل teosyal
ژل تئوسیال Teosyal Filler
ژانویه 6, 2021
ژل فیس تم facetem filler
ژل فیس تم Facetem
ژانویه 15, 2021

سابسیژن چیست ؟ سابسیژن برای درمان جای جوش و اسکار

سابسیژن Subcision

سابسیژن Subcision

سابسیژن Subcision یک عمل جراحی جزئی است که برای درمان زخم های پوستی قدیمی و چین و چروک استفاده می شود.

به سابسیژن عمل جراحی برش زیر جلدی نیز گفته می شود. سابسیژن با استفاده از سوزن مخصوص زیرپوستی انجام می شود که از طریق سوراخ در سطح پوست وارد می شود.

آیا Subcision واقعا کار می کند؟

در حالی که میکرونیدلینگ به طور قابل ملاحظه ای برای درمان اسکارهای سطحی ، خطوط ریز موثر است ، سابسیژن برای درمان جای زخم های عمیق تر مانند زخم های آکنه در جعبه ماشین موثرتر است.

آیا سابسیژن دائمی است؟

سابسیژن به تنهایی دائمی نیست زیرا ناحیه با هم بهبود می یابد و دوباره منقبض می شود.

مدت زمان بهبودی Subcision چقدر طول می کشد؟

بعد از سابسیژن ، زخم های شما بعد از برطرف شدن کبودی بهتر به نظر می رسند ، اما فرایند کلاژن سازی مجدد ۲ تا ۶ ماه طول می کشد. بافت پوست شما طی ۲-۶ ماه به آرامی بهبود می یابد.

سابسیژن Subcision

سابسیژن Subcision

چه تعداد از درمان برای سابسیژن مورد نیاز است؟

بیمار معمولی معمولاً برای دیدن نتایج ایده آل به سه تا شش درمان زیر برشی نیاز دارد. سابسیژن را می توان با لیزر میکرونیدلینگ یا فرکسل با سطح بالا ترکیب کرد تا حتی نتایج بهتری داشته باشد.

آیا سابسیژن بی خطر است؟

سابسیژن یک روش ساده و ایمن است که بهبود قابل توجهی را در “زخم های غلتک” بیماران منتخب فراهم می کند. می توان آن را با خیال راحت و راحت با سایر روش های درمان جای زخم جوش زد.

چند بار می توانید سابسیژن را انجام دهید؟

اکثر بیماران می توانند با ۳ تا ۳ جلسه از هم فاصله ۳-۴ هفته به نتایج مطلوب برسند. گاهی اوقات حتی جلسات اضافی برای دستیابی به بهترین نتیجه آرایشی لازم است. بیماران همچنین ممکن است سابسیژن را با سایر روش های درمان جوش آکنه ترکیب کنند.

چگونه سابسیژن جای آکنه را درمان می کند؟

سابسیژن یک روش درمانی خاص با اسکار آکنه است که نوع افسرده ای از آکنه را برطرف می کند. این ماده به طور مثرتری برای درمان جای زخم استفاده می شود ، اما همچنین می تواند ظاهر زخم های اسکار را به طور متوسط بهبود بخشد ، و حداقل (در صورت وجود) ظاهر زخم های یخ را بهبود بخشد.

مقایسه سابسیژن و میکرونیدلینگ

هم سابسیژن و هم میکرونیدلینگ با ایجاد زخم در تلاش برای از بین بردن بافت اسکار و تحریک رشد مجدد کلاژن ، باعث ایجاد زخم می شوند. میکرونیدلینگ شامل استفاده از یک قلم میکرونیدلینگ با چندین سوزن کوچک است که در عمق و سرعت های مختلف روی سطح پوست سر می خورد. زیر سازی با یک سوزن سنج بزرگتر حاصل می شود که از زاویه و عمق مختلف به زخم تزریق می شود تا بافت اسکار شکسته شود. سوزن های میکرونیدلینگ آسیب بیشتری به اپیدرم نسبت به زخم زدگی وارد می کنند و باعث خونریزی بیشتر و در نهایت مدت زمان بهبودی می شوند.

همچنین به نظر می رسد مکانیسم جایگزینی بافت اسکار عمیق تر نسبت به میکرونیدلینگ موثرتر باشد. برای دستیابی به بهبودی قابل مقایسه با اسکارهای افسرده ، اغلب کمتر از درمان های میکرونیدلینگ نیاز به درمان های زیر سکونی است. سوزن های میکرونیدلینگ محدود به نفوذ ۲٫۵ میلی متر در زیر سطح پوست هستند ، در حالی که سابسیژن به نفوذ بیشتر در درم برای رسیدن به زخم های پوستی عمیق تر اجازه می دهد. سابسیژن همچنین کانال های بزرگتری را در داخل بافت اسکار ایجاد می کند ، که فضای بیشتری برای رشد مجدد کلاژن ایجاد می کند ، در حالی که میکرونیدلینگ این کار را نمی کند.

تکنیکی که نشان داده است نتایج درمانی را بهبود می بخشد استفاده از سوزن ۲۶ یا ۳۰ گیج است ، و در حالی که به طور همزمان به تزریق لیدوکائین یا سالین در آن کانال ها می پردازید ، به صورت الگویی در زیر بافت اسکار حرکت می کند. تزریق یک مایع ، به ویژه لیدوکائین ، هم می تواند درد را کاهش دهد و هم جای زخم مورد نظر را باد کند ، به رشد کلاژن بیشتر و فاکتورهای رشد زخم اجازه می دهد تا “شکاف” ایجاد شده را پر کند.


موضوع مرتبط :

میکرونیدلینگ

ویال میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ با دستگاه دکتر پن

کوکتل میکرونیدلینگ

کارتریج دکتر پن

مزایا و عوارض میکرونیدلینگ و مزوتراپی

بهترین روش های جوان سازی

 

Rate this post
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید