تزریق چربی و هر آنچه نیاز است در مورد تزریق چربی بدانید

پروتز-گونه
انواع پروتز گونه چگونه انجام می شود؟ جنس پروتزهای گونه چیست؟
آوریل 29, 2019
پروتز سینه
همه چیز در مورد پروتز سینه
می 20, 2019

تزریق چربی و هر آنچه نیاز است در مورد تزریق چربی بدانید

تزریق چربی

تزریق چربی و هر آنچه نیاز است در مورد تزریق چربی بدانید، موضوع این مطلب آموزشی است. موارد کاربرد تزریق چربی به همراه ارائه خطرات تزریق چربی را خواهید آموخت.

با افزایش سن و یا کاهش وزن ناگهانی از ساختار و بافت موجود در پوست صورت کاسته می شود که این امر خطوط و چین ها و شلی پوست را افزایش می دهد ، از این رو بعضی مواقع کشیدن و سفت تر کردن پوست سبب جوان سازی آن نمی شود و بالعکس حجم دهی و پر کنندگی بافت های صورت موجب جوان شدن ساختار و باف پوست می شود که روش تزریق چربی به عنوان یکی از متدهای درمانی در این خصوص اهمیت می یابد.

تزریق چربی یا همان لیپوانجکشن ، هنگامی انجام می شود که که قصد داشته باشیم که چربی را از قسمتی از بدن بیمار برداشته و به ناحیه ی دیگر در بدن او منتقل کنیم تا نواحی گیرنده ی چربی حالت و فرم خود را مجدداً به دست آورند. با لیپوانجکشن صورت پر تر و سفت تر شده که این امر سبب جوان سازی ساختار پوست می شود.

موارد کاربرد تزریق چربی

استفاده مهم و عمده ی تزریق چربی پر نمودن و حجم دهی به قسمت هایی از صورت و بدن می باشد که به سبب افزایش سن و کم شدن وزن بدن فرد دستخوش چین و گودی و شلی پوست شده اند. از این رو از پراهمیت ترین و عمده ترین کاربرد این متد درمانی زیبایی می توان موارد زیر را نام برد:

 • از بین بردن خطوط نازولبیال و خطوط اخم
 • حجم دهی و برجستگی به لب ها
 • بهبود ظاهر چانه و شکل دهی به آن
 • رفع فرورفتگی ها و پروک های صورت و دست ها
 • حجم دهی و برجستگی سینه ها و برطرف کردن عدم قرینگی در آن ها
 • حجم دهی و برجسته کردن باسن
 • برطرف کردن چروک ها و ناهمواری های موجود در بدن و صورت
 • جوان سازی واژن
 • ترمیم جای زخم

فاکتورهای اثرگذار در متد درمانی تزریق چربی

 1. گزینش نقاط و نواحی که جهت گرفتن چربی مناسب هستند.
 2. میزان رگ ها و حرکت در نواحی تحت درمان
 3. میزان ارتباط بافت چربی با خون ، لیدوکائین
 4. روش های برداشت چربی و انتقال آن
 5. دوز چربی تزریقی

قسمت ها و نواحی مناسب جهت برداشت چربی برای تزریق

گزینش قسمت ها و نواحی که از آن ها چربی برداشت می شود مورد بسیار مهمی در این عمل می باشدو نواحی بیرونی ران ها از قسمت های مناسب برای برداشت چربی هستند ، اما چربی از نواحی دیگری نظیر باسن و پهلو و … هم قابل برداشت می باشد. گرفتن چربی از قسمت هایی از بدن که به برنامه غذایی و نوع آن پایداری و ثبات نشان  می دهند مقدم بر نواحی دیگر است.

مدت ماندگاری تزریق چربی

اثربخشی و ماحصل عمل تزریق چربی کاملاً به روش اجرا و تجربه و تبحر دکتر معالج ارتباط داردو در صورتی که به طور صحیح و اصولی صورت نگیرد ، طول عمر چربی تزریقی ۳ تا ۴ هفته زیادتر نخواهد بود. از این رو میزان دوام و پایداری چربی تزریقی به روش های تزریق چربی و به علاوه نقاط دریافت کننده پربی مرتبط است و از چند ماه تا چند سال تغییرپذیر می باشد. قسمت هایی با بیشترین خونرسانی و پایین ترین میزان حرکت فراوان ترین طول عمر را دارند. فراوان ترین میزان دوام و پایداری در قسمت های زیر چشم ، گونه ها و پیشانی و پایین ترین میزان دوام و پایداری در قسمت لب ها ، خطوط نازولبیال و خطوط اخم است.

مزایای تزریق چربی

 • در این متد درمانی به سبب آنکه از بافت چربی بدن بیمار چربی استخراج می شود ، امکان بروز حساسیت بسیار ناچیز است. همچنین به سبب آنکه چربی از یاخته های طبیعی به وجود آمده اند اممکان حرکت آن در نواحی موردنظر نسبت به ژل ها و فیلرها کمتر است.
 • در مقایسه با دیگر شیوه های تزریق و ژل ها و فیلرها دوام و پایداری زیادی دارد.
 • در این شیوه به سبب آنکه از چربی بدن خود بیمار بهره گرفته می شود ، نتیجه و ماحصل پایانی عادی و طبیعی تر از دیگر شیوه های تزریقی است
 • در تزریق چربی در مقایسه با تزریق دیگر ژل ها و فیلرها امکان بروز عفونت بسیار اندک است.
 • زمان ریکاوری پس از تزریق چربی ، کمتر از تزریق ژل ها و فیلرهای دیگر است.

خطرات تزریق چربی

رایج ترین نشانه ای که امکان دارد در نواحی برداشت چربی و در نواحی دریافت کننده چربی به وجود آید کبودی و تورم در این نقاط است. در این شیوه ی درمانی زیبایی امکان بروز عفونت خیلی اندک است و در بعضی موارد هم با تزریق نادرست و عدم مهارت و تخصص پزشک امکان دارد عدم قرینگی در قسمت های گوناگون صورت به وجود آید.


موضوعات مرتبط :

انواع پروتز گونه چگونه انجام می شود؟ جنس پروتزهای گونه چیست؟

اسید هیالورونیک اسید

بهترین کرم های دور چشم کدامند؟

بهترین روش های جوان سازی پوست

لیفتینگ صورت | انواع لیفتینگ صورت | لیفت صورت با جراحی و خطرات جراحی لیفتینگ صورت

مزایای تزریق ژل مزوژل و میزان ماندگاری و زمان بندی تزریق ژل مزوژل

Rate this post
سارا ارجمند
سارا ارجمند
متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید