بهترین ژل پیشانی کدام است؟ مشاوره انتخاب فیلر پیشانی

بهترین ژل پیشانی کدام است؟ مشاوره انتخاب فیلر پیشانی را در این مطلب آموزشی برای پزشکان و متخصصان زیبایی

مقدمه بهترین ژل پیشانی

امروزه تزریق ژل پیشانی به یکی از متدهای نوین زیبایی تبدیل شده است. با استفاده از این روش می توان خطوط موجود در ناحیه پیشانی را از بین برد. همانطور که می دانید روند پیری پوست می تواند به دلایل مختلفی باشد. می توانیم  به قرار گرفتن در مقابل نور خورشید، نوع زندگی ، استرس،  نوع غذای مصرفی و از همه مهم تر افزایش سن اشاره کنیم.

همه عوامل ذکر شده باعث ایجاد چین و چروک ها در صورت می شوند. همانطور که می دانید نواحی از صورت که دچار پیری می شوند را می توانیم به پیشانی، اطراف چشم و خطوط پنجه کلاغی، دور لب، خط اخم و … نام ببریم. همچنین می دانید که این چین و چروک ها زیبا نیستند و یکی از معضلاتی است که باید درمان شوند. پس با ما همراه باشید تا در خصوص این مشکل مانند چین و چروک های پیشانی و راهکار آن یعنی تزریق بهترین ژل پیشانی مطالبی را ذکر کرده ایم.

ژل پیشانی

ژل پیشانی

علت به وجود آمدن چین و چروک های پیشانی چه هستند؟

اخم های تکراری و بلند کردن ابروها می تواند باعث ایجاد خطوط و چین و چروک پیشانی شوند. به این خطوط چین و چروک پویا نیز گفته می شود. برای از بین بردن این خطوط، با استفاده از فیلرهای تزریقی می توان آنها را از بین ببرد. ژل پیشانی ، درمان های موقتی اما مؤثری هستند که لایه های پوستی را برای پر کردن خطوط و چین ها حجیم می کنند.

یکی از دلایلی که پیش تر هم به آن اشاره شد افزایش سن می باشد چرا که با زیاد شدن سن، کلاژن در بدن کاهش می یابد که این امر در رساندن رطوبت به پوست تاثیر بسزایی دارند. البته باید توجه داشت که این دلیل نمی تواند دلیل اصلی بر این عارضه گردد و دلایل دیگری هم تاثیرگذار هستند که می توانیم به استرس و نداشتن خواب کافی اشاره کنیم.

ژل پیشانی چگونه عمل می کنند؟

فیلرهای پوستی محلول هایی بر پایه هیالورونیک اسید هستند که برای کانتورینگ صورت، بازگرداندن حجم از دست رفته، پرکردن خطوط و رفع چین‌ و چروک‌های عمیق به پوست تزریق می شوند. آنها همچنین می توانند به گونه‌ها و لب ها حجم دهند و ظاهر اسکارهای آکنه را بهبود بخشند.

در سال های اخیر برخی از ژلها هستند که محبوبیت پیدا کرده اند. این مواد به طور طبیعی با گذشت زمان توسط بدن جذب می شوند و نیاز به تمدید ژل است.

انواع بهترین ژلهای پیشانی

ژل آلیاکسین Aliaxin

ژل ژوویدرم Juvederm

ژل الانسه Ellanse

ژل نئوویا Neauvia

ژل نورامیس ولوم Neuramis

ژل آیدیا لیپس و بایو اکسپندر Idea

ژل رووفیل پلاس و اولترا Revofil 

ژل پرفکتا فاین لاین و دیپ Perfectha

ماندگاری ژل پیشانی به چه عواملی بستگی دارد؟

 1. نوع ژلی که استفاده می شود. هر قدر کیفیت ژل بیشتر باشد، ماندگاری ژل پیشانی بهتری خواهد داشت.
 2. نحوه تزریق و میزان ژل مصرف شده. هر قدر عمق تزریق کمتر باشد، ماندگاری بیشتر است
 3. مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل. هر قدر مراقبت بهتر انجام شود، ماندگاری زیاد می شود.
 4. نوشیدن مقدار کافی آب باعث افزایش ماندگاری ژل پیشانی می شود.

چه افرادی می توانند تزریق ژل پیشانی داشته باشند؟

به صورت کلی از تزریق ژل پیشانی می توان برای افرادی که دارای خطوط چین و چروک در ناحیه پیشانی خود هستند و یا افرادی که دارای خط اخم هستند استفاده نمود.

بهترین فیلر پیشانی برای خطوط و چین و چروک کدامند؟

ژلهای موقت مانند فیلر اسید هیالورونیک برای خطوط و چین و چروک های پیشانی بهترین هستند. نام های تجاری زیادی وجود دارد که هر کدام طیف وسیعی از محصولات خود را دارند. فیلر خاص انتخاب شده به عوامل مختلفی مانند شدت چین و چروک، خاصیت ارتجاعی و سن پوست شما بستگی دارد.

بنابراین ژلهای هیالورونیک اسید به دلیل این ویژگی ها یک انتخاب محبوب هستند. آنها همچنین دارای ویژگی های ایمنی قوی هستند زیرا به طور طبیعی با بدن سازگار هستند و به ندرت باعث واکنش های آلرژیک می شوند.

مدت ماندگاری فیلر چه مقدار است تا تاثیرات آن را بتوانیم در ناحیه پیشانی ببینیم؟

اینطور می توان گفت که وقتی تزریق انجام می شود نتایج آن را می توان مشاهده کرد. ممکن است پس از بهبودی مقدار کمی کبودی و یا تورم وجود داشته باشد که به صورت معمول ۳ الی ۴ روز بیشتر به طول نمی انجامد. بهترین ژل پیشانی برای از بین بردن خطوط بسیار موثر است. در واقع ژلی که دارای هیالورونیک اسید می باشد پوست را می تواند صاف و نرم کند.

مدت ماندگاری لازم بعد از تزریق ژل پیشانی چه مقدار است؟

مهم ترین اقدام برای بالا بردن میزان ماندگاری بعد اینکه تزریق در پیشانی انجام شد مراقبت بعد از تزریق است. نکته ایی که باید به آن اشاره کرد این است که ژل ها ماندگاری زیادی ندارند چرا که بعد از مدتی جذب می شوند.

در واقع می توان گفت میزان ماندگاری این ژل به عوامل زیادی دارد یکی از آنها نوع ژل استفاده شده است. مقدار ژلی که زده شده و همچنین مراقبت هایی که بعد از تزریق وجود دارد نیز موثر هستند. ولی به طور کلی مدت ماندگاری حداقل ۶ ماه و حداکثر ۲ سال در نظر گرفته شده است اما در هر فرد این ماندگاری متفاوت می باشد.

مراقبت هایی  که لازم است که بعد از تزریق ژل پیشانی انجام شود کدام است؟

 1. عدم ماساژ در ناحیه مورد نظر به میزان ۷۲ ساعت
 2. از هر گونه فشار دادن ناحیه پیشانی به میزان ۷۲ ساعت خودداری کنید.
 3. به اندازه یک هفته سعی کنید روی پیشانی خود نخوابید.
 4. سعی کنید از دوش گرفتن با آب گرم به اندازه ۲۴ ساعت خودداری نمایید.
 5. از رفتن به سونا و جکوزی به اندازه ۲ هفته خودداری کنید.
 6. همچنین در معرض آفتاب قرار گرفتن به اندازه ۷۲ ساعت بپرهیزید.

تزریق ژل پیشانی چه عوارضی در پی دارد؟

چنانچه تزریق توسط پزشک انجام گیرد عوارض خاصی متوجه فرد نمی گردد. زیرا پزشکان از بهترین ژلهای پیشانی استفاده می کنند. این ژلها دارای لیبل وزارت بهداشت هستند.

ممکن است کمی کبودی و یا قرمزی به وجود بیاید که بعد از چند روز از بین خواهد رفت. اگر به فردی که غیر متخصص باشد مراجعه شود دچار عوارض در موارد زیر می شوید:

 • ناهمواری در پوست به علت تزریق نادرست
 • گوله شدن ژل
 • کبودی و خون ریزی
 • نداشتن رضایت مورد نظر
 • ایجاد برآمدگی در پیشانی
 • ممکن است عوارض جدی تری هم وجود داشته باشد مانند عفونت ، آسیب بافت ، فلج عصبی را در پی خواهد داشت.

تزریق ژل پیشانی تا چه حدی می تواند برای رفع خطوط در پیشانی موثر واقع گردد؟

علل های زیاد برای ایجاد این چین و چروک ها وجود دارند که پیش تر به آنها اشاره کردیم. در واقع می توان گفت از تزریق ژل در ناحیه پیشانی می توان هم در رفع خطوط و بهبود ( جای بخیه ، اسکارها) کانتورینگ صورت و ایجاد تقارن استفاده کرد.

اگر ژل پیشانی تزریق کنید چه قدر باید هزینه بپردازید؟

هزینه ایی که باید در ابتدا به تزریق ژل بپردازید ممکن است بسیار گزاف باشند ولی این را در نظر بگیرید که نتایج حاصل از آن می تواند بسیار نتیجه بخش باشد. همچنین اگر بخواهید هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید. اگر تزریقی را به صورت ارزان انجام دهید یا اینکه ژل تزریقی بی کیفیت باشد نتایج غیر قابل جبرانی را در پیش خواهد داشت. اما بطور کلی توصیه می کنیم از از لیست بهترین ژلهای پیشانی ، محصول خود را انتخاب کنید.

تفاوت تزریق ژل  و بوتاکس در ناحیه پیشانی

در واقع می توان گفت که برای از بین بردن خطوط پیشانی علاوه بر تزریق ژل می توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. هنگامی که بوتاکس به پیشانی تزریق می شود. پوست در آن بخش به حالت ریلکس و فلج در می آید و به سمت بالا به حالت کشیده می گردد. به همین دلیل خطوط و چین و چروک ها از بین خواهند رفت.

با تزریق بوتاکس می توان باعث رفع چین و چروک ها روی پیشانی شد و یا باعث کاهش آنها شد. از نظر ظاهری شاید هر دو روش مشابه یکدیگر باشند  ولی تفاوت هایی دارند که در ادامه به آنها اشاره شده است.

تزریق ژل پیشانی

 1. موادی که در پوست تزریق می شوند باعث حجم دهی می شوند.
 2. چین و چروک ها را کاهش می دهند.
 3. فرورفتگی که از زخم به وجود آمده اند را پر می کنند.
 4. معمولا تا دو سال ماندگار هستند.

تزریق بوتاکس به پیشانی

اگر بخواهیم درباره بوتاکس بگوییم به این شکل که از یک سم تشکیل شده است که این سم باعث نرسیدن سیگنال ها به عضلات می شوند و سبب شل شدن آنها می گردند. در نتیجه خطوط چین و چروک ها را از بین می برند به صورت معمول ماندگاری بوتاکس بین ۳ الی ۴ ماه می باشد.

نتیجه گیری در مورد ژل پیشانی

همانطور که گفته شد می توان چین و چروک ها و همینطور خطوط پیشانی را به طور موثر با بهترین ژل پیشانی رفع نمود. این ژل ها می توانند ظاهر خطوط و چین و چروک ها را صاف کنند. همچنین رطوبت پوست را حفظ کنند و تولید کلاژن را برای جوان سازی پوست را ایجاد نمایند. بهترین فیلرهای پیشانی دارای مشخصات ایمنی قوی هستند و نتایج عالی را ارائه می دهند. بسیاری از محصولات با توجه به نیاز شما در دسترس هستند.

4.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید