بوتاکس

دیستون - Dyston 500

دیستون - Dyston 500

مصپورت - masport

مصپورت - masport

نیک مد یکی از بزرگترین شرکت واردکننده مواد و ژل بوتاکس در کشور می باشد. بازرگانی ژل بوتاکس و توزیع ژل بوتاکس در سراسر کشور توسط این شرکت باشد.

انواع بوتاکس

امروزه بوتاکس یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین متدهای درمانی زیبایی در تمام دنیاست که با رفع و برطرف کردن فرورفتگی ها و چین و چروک های پوست صورت ، جوانی و زیبایی را برای هزاران نفر به ارمغان می آورد. کمپانی های گوناگونی در سراسر دنیا بوتاکس را به بازار عرضه می کنند و مارک های زیادی از انواع بوتاکس در بازار یافت می شود. سم بوتولینوم از هر مارک و گونه ای که باشد در ماهیچه ها و نواحی که سبب ایجاد چین و چروک می شوند تزریق می گردد تا مانع انتقال ایمپالس عصبی در مدت زمان معینی می شود و از جمع شدن و چروک خوردگی ماهیچه های صورت پیشگیری می نماید.

همواره توجه داشته باشید که تنها پزشک قادر است مناسب بودن استفاده از روش بوتاکس و عالی ترین مارک و نوع آن را جهت رسیدن به بهترین نتیجه برای هر فرد را مشخص سازد. بوتاکس و انواع مارک های گوناگون آن مانند مصپورت ، خطوط و چروک های پوست صورت ، خطوط اخم و خنده ، خطوط پیشانی ، خطوط و چروک اطراف چشم را به بهترین صورت ممکن برطرف می سازند و جوانی و زیبایی را به پوست بر می گرداند.

انواع مارک و شرکت بوتاکس

بوتاکس مصپورت ۵۰۰ واحدی

ترکیبی تزریقی است که توسط یک کمپانی ایرانی تولید می شود و به بازار عرضه می گردد که جهت برطرف کردن فرورفتگی های سطحی پوست و خطوط و چروک های صورت استفاده می شود. روش عملکرد مصپورت بدین گونه است که ماهیچه های پیرامون قسمت مورد درمان را بی حس و بی حرکت نماید.

مصپورت در حقیقت یک نوروتوکسین می باشد که ذره های پروتئینی آن را فرا گرفته است و روند کار آن به این شکل می باشد که همچون یک سد مانع انتقال پیغام تکانه های عصبی به موضع تزریق بوتاکس می شود و با این عمل از خطوط و چین و چروک های نواحی مورد نظر کاسته می شود. اغلب استفاده کنندگان از مصپورت نتیجه و پاسخ مورد نظر را در زمان یک تا هفت روز بعد از تزریق مشاهده خواهند کرد. طول عمر و دوام مصپورت غالباً به مدت ۴ تا ۶ ماه می باشد. با آن که تعدادی از استفاده کنندگان دوام ۱۳ ماهه این نوع مارک بوتاکس را هم اعلام کرده اند.

هم اکنون کیفیت و ماندگاری مصپورت و دیستون ایرانی ، از محصولات خارجی بهتر می باشد.

بوتاکس مصپورت ایران

این نوع بوتاکس توسط یک کمپانی ایرانی تولید می شود و می تواند خطوط و چین و چروک های معمولی تا عمیق را کاهش و برطرف سازد. این نوع مارک بوتاکس به تازگی در ایران تولید و از نشان تاییدیه سازمان غذا و دارو برخوردار است. مسپورت نیز از سم بوتولینوم مشتق شده است که جهت کاهش و از بین بردن چین و چروک های صورت و خطوط اخم کاربرد دارد. طول عمر و دوام مصپورت غالباً از ۴ تا ۶ ماه می باشد و مدت پاسخگویی تزریق آن از ۳ تا ۱۰ روز زمان می برد تا به نتیجه ی مورد نظرتان دست یابید که آن هم به نواحی و موضع تزریق و دوز و چگونگی تزریق این ماده وابسته است.

مصپورت masport

بوتاکس دیستون ایران

دیستون توسط یک کمپانی ایرانی تولید می شود و جهت از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت و خطوط اخم و پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد. برعکس دیگر ترکیبات تزریقی زیبایی احتیاجی به نگه داشتن آن در محیط سرد نیست. این نوع بوتاکس هیچ گونه مواد افزودنی در خود ندارد و تنها سم بوتولینوم رده ی A است. از این رو ساخت پادتن به وسیله ی بدن پس از تزریق برای این ترکیب اندک تر از سایر نمونه هاست. البته این ماده می بایست به صورتی تزریق گردد که در بدن پخش و پراکنده نشود چرا که سبب تورم مجرای تنفسی و تنگی نفس در بیمار می شود. نتیجه ی این دارو پس از ۷ روز تزریق بروز خواهد کرد و به مدت ۳ تا ۶ ماه دوام خواهد داشت.

این نوع مارک بوتاکس محصول کشور ایران می باشد که عملکردی همانند دیگر نمونه ها دارد ، بدین صورت که انتقال تکانه های عصبی را برای مدتی مسدود و با جلوگیری از انقباض ماهیچه های نواحی مورد درمان از چین و چروک های قسمت مورد نظر می کاهد و نواحی مورد درمان را جوان می سازد. تاثیر این دارو پس از یک تا سه روز مشخص خواهد شد و در طی یک تا سه ماه تاثیرات پایانی تزریق را خواهید دید. طول عمر و دوام این ماده ۳ الی ۶ ماه می باشد. بعد از طی این مدت اندک اندک از اثر دارو کاسته شده و می بایست تزریق دارو را مجدداً تکرار کرد.

تذکر: برای این که خطرات جانبی استفاده از بوتاکس به کمترین حد ممکن خود برسد ، اطمینان حاصل کنید که از مارک و برند بوتاکس استاندارد و معتبر برای مناطق تحت درمان استفاده است. بدین منظور حتماً به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

بوتاکس Botox چیست؟

این محصول در حقیقت از سمی به اسم بوتولونیم ایجاد و تولید می شود که با ضعیف کردن و بی حسی کوتاه و غیر دائمی ، سست و ضعیف شدن عضلات و ماهیچه های زیرجلدی صورت را موجب می شود. این سم از نوع پروتئینی بوده و از باکتری کلستریدیوم استخراج و تولید می گردد. با انژکسیون و استفاده از این ژل ، شیارها و گودی و خطوط اطراف چشم ، خطوط عمودی لب ها ، خطوط خنده و خطوط اخم رفع و درمان می شود و تا اندازه ای از به وجود آمدن مجدد آن ها پیشگیری می نماید. ترزیق و به کارگیری این ژل برای نواحی ابرو و بینی می بایست به طور دقیق و ماهرانه توسط متخصص انجام شود ، زیرا امکان تغییر شکل دادن حالت ابروها و بینی پس از تزریق اشتباه وجود دارد.

موارد استفاده از بوتاکس

  • اولین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع شیارها و خطوط اخم مابین ابروها
  • دومین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع خطوط ریز و ظریفی که در گوشه ی خارجی چشم ها به صورت شعاعی ایجاد می شوند
  • سومین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع خطوط و گودی های ایجاد شده در پیشانی
  • چهارمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع افتادگی پلک ها و ابروها
  • پنجمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع خطوط و شیارهای اطراف بینی
  • ششمین مورد استفاده از بوتاکس ، پر کردن ناودان اشکی
  • هفتمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع شیارها و خطوط عمودی بالا و پایین لب ها
  • هشتمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع خطوط افقی و عمودی گردن
  • نهمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع و جلوگیری از افتادگی زیر چانه
  • دهمین مورد استفاده از بوتاکس ، ترزیق بوتاکس همچنین در زیر بغل و کف دست و پا جهت کاستن میزان عرق و درمان تعرق زیاد مناسب ترین متد و گزینه ی درمانی بی خطر و مورد تایید است.

زمان تاثیرگذاری و میزان ماندگاری بوتاکس

مستقیماً پس از آغاز معالجه و تزریق با بوتاکس ، این ماده در هر وضعیتی از ۱ روز تا ۱۰ روز زمان می برد تا التیام یافته و بهتر شود و به صورت میانگین ، نزدیک به ۳ تا ۸ ماه زمان می برد ، چرا که این فاصله ی زمانی دوره ی لازمی می باشد تا اندام و ماهیچه ی مورد نظر دریافت کننده های تازه ای را در عضلات خود به وجود آوردند.

غالباً استفاده از بوتاکس به صورت دوره ای بوده و اثرگذاری آن موقتیست و بر طبق ژل و موادی که به کار گرفته شده و تزریق شده می باشد. این ژل نزدیک به ۳ تا ۸ ماه در عضله و ماهیچه ی هدف توانایی دوام و پایداری خواهد داشت و بعد از طی این زمان می بایست چند مرتبه در طی سال این تزریق مجدداً تکرار شده تا نتیجه ی مورد نظر به همان صورت حفظ شود.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس را می خواهیم عنوان کنیم. استفاده درمانی از بوتاکس فقط هنگامی رضایت مندی و کارایی لازم را به دنبال خواهد داشت که با مواد و ترکیبات خوب و استاندارد و با کیفیتی صورت پذیرد. در صورتی که این درمان زیبایی با مواد و ترکیبات خوب و معتبر و استاندارد صورت پذیرد هیچ نوع زخم و اثرات جانبی را در پی نخواهد داشت و فقط هنگامی با اثرات خطرناک  و جدی توام می باشد که این تزریق به وسیله ی اشخاص غیر پزشک و  بی مهارت و بی دانش و یا به غلط در نواحی نادرست و یا در محیط و وضعیت آلوده و نابهداشتی صورت گیرد. ولی به طور کلی در برخی افراد بعد از تزریق نشانه هایی همانند ورم ، احساس سنگینی ، قرمزی و خارش ، کبودی ، سوزش و درد اندک در محل عمل ظاهر می گردد که بعد از گذر چند روز این نشانه ها رفع و ناپدید خواهند شد.

موارد منع تزریق بوتاکس

متخصصان سفارش می کنند بانوان در دوره ی حاملگی و شیردهی ، اشخاص کمتر از ۱۸ سال و مبتلایان به بیماری MS و مشکلات عضلانی از استفاده از بوتاکس امتناع ورزند. به علاوه افراد مبتلا به اختلالات انعقادی ، بیماری های قلبی و عروقی ، دیابت و سرطان گزینه های مناسبی جهت درمان با بوتاکس نیستند. اشخاصی که داروهای خاصی مصرف می کنند می بایست پیش از تزریق و استفاده از این شیوه ی درمانی با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

تفاوت میان فیلرهای و ژل های تزریقی با بوتاکس

شایان ذکر است عمل بوتاکس ، ماهیچه ها و عضلات فرد تحت درمان را مورد هدف قرار داده و بر روی آن ها تاثیرگذاری خواهد داشت ولی در تزریق فیلرها و ژل ها همان گونه که از اسم آن ها نمایان است اثرگذاری پرکنندگی بر روی خطوط و چروک های پوست و حجم دهی به بافت ها و اندام های مورد هدف را برعهده دارند و هر نوع مغایرت و گودی در بافت و اندام های بدن و صورت را برطرف خواهند ساخت.

 

 

بوتاکس ها

قیمت (تومان) سایز کشور سازنده مدل نام محصول
—— ۱ vials IRAN ۵۰۰unit Masport
—— ۱ vials IRAN ۵۰۰unit Dyston 300unit
—— ۱ vials IRAN ۵۰۰unit Dyston 500unit
پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید