بوتاکس

دیستون - Dyston 500

دیستون - Dyston 500

مصپورت - masport

مصپورت - masport

یکی از بزرگترین شرکت واردکننده مواد و ژل بوتاکس در کشور می باشد. بازرگانی ژل بوتاکس و توزیع ژل بوتاکس در سراسر کشور توسط این شرکت باشد.

انواع بوتاکس

امروزه بوتاکس یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین متدهای درمانی زیبایی در تمام دنیاست که با رفع و برطرف کردن فرورفتگی ها و چین و چروک های پوست صورت ، جوانی و زیبایی را برای هزاران نفر به ارمغان می آورد. کمپانی های گوناگونی در سراسر دنیا بوتاکس را به بازار عرضه می کنند و مارک های زیادی از انواع بوتاکس در بازار یافت می شود.

سم بوتولینوم از هر مارک و گونه ای که باشد در ماهیچه ها و نواحی که سبب ایجاد چین و چروک می شوند تزریق می گردد تا مانع انتقال ایمپالس عصبی در مدت زمان معینی می شود و از جمع شدن و چروک خوردگی ماهیچه های صورت پیشگیری می نماید.

همواره توجه داشته باشید که تنها پزشک قادر است مناسب بودن استفاده از روش بوتاکس و عالی ترین مارک و نوع آن را جهت رسیدن به بهترین نتیجه برای هر فرد را مشخص سازد. بوتاکس و انواع مارک های گوناگون آن مانند مصپورت ، خطوط و چروک های پوست صورت ، خطوط اخم و خنده ، خطوط پیشانی ، خطوط و چروک اطراف چشم را به بهترین صورت ممکن برطرف می سازند و جوانی و زیبایی را به پوست بر می گرداند.

چگونه بوتاکس می تواند چین و چروک را به طور قابل توجهی کاهش دهد؟

 این درمان برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک می باشد که با شل کردن عضلات زیرین صورت می گیرد در واقع می توان گفت بوتاکس محبوب ترین درمان زیبایی غیرجراحی است که سالانه بیش از ۶ میلیون درمان توسط این روش انجام می گیرد.

بوتاکس برای درمان برخی بیماری‌های عضلانی با اصلاح ماهیچه‌های صورت استفاده می‌شود چنان چه به درستی استفاده شود می‌تواند به رفع چین و چروک و بهبود ظاهر پوست شما کمک کند ، کلستریدیوم بوتولینوم، باکتری که از آن جهت درمان بکارگرفته می شود، در بسیاری از محیط های طبیعی از جمله خاک، دریاچه ها و جنگل ها یافت می گردد.

در واقع این باکتری همچنین می تواند در مجرای روده پستانداران و ماهی ها و همچنین در آبشش ها و اندام های صدف های خاص یافت شود.

بوتاکس می‌تواند به‌طور ایمن تزریق گردد، زیرا به حالت کمی رقیق می‌شود و سپس محلول رقیق‌شده مستقیماً به بافت عصبی عضلانی آسیب‌دیده تزریق می‌شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که ۲۴ تا ۷۲ ساعت طول می کشد تا اثر کند و در شرایط بسیار نادر، ممکن است ۵ روز طول بکشد تا کامل اثر بگذارد همچنین بوتاکس نباید برای زنان باردار یا شیرده و همچنین افرادی که قبلاً واکنش آلرژیک به دارو یا هر یک از مواد تشکیل دهنده آن داشته اند، تجویز شود.

چگونه بوتاکس چین و چروک را کاهش می دهد؟

بوتاکس با تزریق این محلول ایمن به طور مستقیم به بافت آسیب دیده در غلظت های بسیار کم انجام می شود. این کار با جلوگیری از رسیدن سیگنال‌های سلول‌های عصبی به ماهیچه‌ها عمل می‌کند، در نتیجه آنها را آرام می‌کند و تسکین می‌دهد.

بوتاکس یکی از پرکاربردترین روش های درمانی است. این یک درمان بسیار رایج می باشد و برای پوست های شل و چین و چروک ها مناسب است باید توجه کرد که بوتاکس همراه با اثرات مورد نظر خود، در صورت دریافت بیش از حد دز ممکن است عوارض ناخواسته ای ایجاد کند. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

درد خفیف، قرمزی پوست در محل تزریق.

بی حسی

سردرد

احساسات بی حال

ناتوانی در جویدن، بلعیدن یا تنفس

محبوبیت بوتاکس همچنان در حال افزایش است و روش های کم تهاجمی بیش از ۷۰۰ درصد از سال ۲۰۰۰ افزایش یافته. این افزایش چشمگیر نشان می دهد که اثرات ماندگار آن، آن را به درمانی مناسب برای افرادی که از چین و چروک رنج می برند تبدیل کرده است. در واقع بوتاکس باعث مسدود شدن سیگنال های عصبی به ماهیچه ها می شود.

عضله تزریق شده دیگر نمی تواند منقبض شود، پس باعث صاف شدن چین و چروک ها می شود. بوتاکس را می توان روی خطوط پیشانی، خطوط اخم، پنجه کلاغی، چانه، خطوط روی گردن و اطراف دهان (گوشه های چروکیده دهان) استفاده کرد و چین و چروک های ناشی از نور خورشید.

 در واقع می توان گفت بوتاکس پرکننده صورت نیست، بلکه فقط ماهیچه هایی را که باعث ایجاد چین و چروک می شوند از بین می برد.

انواع مارک و شرکت بوتاکس

بوتاکس مصپورت ۵۰۰ واحدی

ترکیبی تزریقی است که توسط یک کمپانی ایرانی تولید می شود و به بازار عرضه می گردد که جهت برطرف کردن فرورفتگی های سطحی پوست و خطوط و چروک های صورت استفاده می شود. روش عملکرد مصپورت بدین گونه است که ماهیچه های پیرامون قسمت مورد درمان را بی حس و بی حرکت نماید.

مصپورت در حقیقت یک نوروتوکسین می باشد که ذره های پروتئینی آن را فرا گرفته است و روند کار آن به این شکل می باشد که همچون یک سد مانع انتقال پیغام تکانه های عصبی به موضع تزریق بوتاکس می شود و با این عمل از خطوط و چین و چروک های نواحی مورد نظر کاسته می شود. اغلب استفاده کنندگان از مصپورت نتیجه و پاسخ مورد نظر را در زمان یک تا هفت روز بعد از تزریق مشاهده خواهند کرد. طول عمر و دوام مصپورت غالباً به مدت ۴ تا ۶ ماه می باشد. با آن که تعدادی از استفاده کنندگان دوام ۱۳ ماهه این نوع مارک بوتاکس را هم اعلام کرده اند.

هم اکنون کیفیت و ماندگاری مصپورت و دیستون ایرانی ، از محصولات خارجی بهتر می باشد.

بوتاکس مصپورت ایران

این نوع بوتاکس توسط یک کمپانی ایرانی تولید می شود و می تواند خطوط و چین و چروک های معمولی تا عمیق را کاهش و برطرف سازد. این نوع مارک بوتاکس به تازگی در ایران تولید و از نشان تاییدیه سازمان غذا و دارو برخوردار است. مسپورت نیز از سم بوتولینوم مشتق شده است که جهت کاهش و از بین بردن چین و چروک های صورت و خطوط اخم کاربرد دارد. طول عمر و دوام مصپورت غالباً از ۴ تا ۶ ماه می باشد و مدت پاسخگویی تزریق آن از ۳ تا ۱۰ روز زمان می برد تا به نتیجه ی مورد نظرتان دست یابید که آن هم به نواحی و موضع تزریق و دوز و چگونگی تزریق این ماده وابسته است.

مصپورت masport

بوتاکس دیستون ایران

دیستون توسط یک کمپانی ایرانی تولید می شود و جهت از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت و خطوط اخم و پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد. برعکس دیگر ترکیبات تزریقی زیبایی احتیاجی به نگه داشتن آن در محیط سرد نیست. این نوع بوتاکس هیچ گونه مواد افزودنی در خود ندارد و تنها سم بوتولینوم رده ی A است. از این رو ساخت پادتن به وسیله ی بدن پس از تزریق برای این ترکیب اندک تر از سایر نمونه هاست. البته این ماده می بایست به صورتی تزریق گردد که در بدن پخش و پراکنده نشود چرا که سبب تورم مجرای تنفسی و تنگی نفس در بیمار می شود. نتیجه ی این دارو پس از ۷ روز تزریق بروز خواهد کرد و به مدت ۳ تا ۶ ماه دوام خواهد داشت.

این نوع مارک بوتاکس محصول کشور ایران می باشد که عملکردی همانند دیگر نمونه ها دارد ، بدین صورت که انتقال تکانه های عصبی را برای مدتی مسدود و با جلوگیری از انقباض ماهیچه های نواحی مورد درمان از چین و چروک های قسمت مورد نظر می کاهد و نواحی مورد درمان را جوان می سازد. تاثیر این دارو پس از یک تا سه روز مشخص خواهد شد و در طی یک تا سه ماه تاثیرات پایانی تزریق را خواهید دید. طول عمر و دوام این ماده ۳ الی ۶ ماه می باشد. بعد از طی این مدت اندک اندک از اثر دارو کاسته شده و می بایست تزریق دارو را مجدداً تکرار کرد.

تذکر: برای این که خطرات جانبی استفاده از بوتاکس به کمترین حد ممکن خود برسد ، اطمینان حاصل کنید که از مارک و برند بوتاکس استاندارد و معتبر برای مناطق تحت درمان استفاده است. بدین منظور حتماً به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

عمق نفوذ سوزن بوتاکس

عمق نفوذ سوزن بوتاکس

بوتاکس Botox چیست؟

این محصول در حقیقت از سمی به اسم بوتولونیم ایجاد و تولید می شود که با ضعیف کردن و بی حسی کوتاه و غیر دائمی ، سست و ضعیف شدن عضلات و ماهیچه های زیرجلدی صورت را موجب می شود. این سم از نوع پروتئینی بوده و از باکتری کلستریدیوم استخراج و تولید می گردد. با انژکسیون و استفاده از این ژل ، شیارها و گودی و خطوط اطراف چشم ، خطوط عمودی لب ها ، خطوط خنده و خطوط اخم رفع و درمان می شود و تا اندازه ای از به وجود آمدن مجدد آن ها پیشگیری می نماید. ترزیق و به کارگیری این ژل برای نواحی ابرو و بینی می بایست به طور دقیق و ماهرانه توسط متخصص انجام شود ، زیرا امکان تغییر شکل دادن حالت ابروها و بینی پس از تزریق اشتباه وجود دارد.

موارد استفاده از بوتاکس

  • اولین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع شیارها و خطوط اخم مابین ابروها
  • دومین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع خطوط ریز و ظریفی که در گوشه ی خارجی چشم ها به صورت شعاعی ایجاد می شوند
  • سومین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع خطوط و گودی های ایجاد شده در پیشانی
  • چهارمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع افتادگی پلک ها و ابروها
  • پنجمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع خطوط و شیارهای اطراف بینی
  • ششمین مورد استفاده از بوتاکس ، پر کردن ناودان اشکی
  • هفتمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع شیارها و خطوط عمودی بالا و پایین لب ها
  • هشتمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع خطوط افقی و عمودی گردن
  • نهمین مورد استفاده از بوتاکس ، رفع و جلوگیری از افتادگی زیر چانه
  • دهمین مورد استفاده از بوتاکس ، ترزیق بوتاکس همچنین در زیر بغل و کف دست و پا جهت کاستن میزان عرق و درمان تعرق زیاد مناسب ترین متد و گزینه ی درمانی بی خطر و مورد تایید است.

زمان تاثیرگذاری و میزان ماندگاری بوتاکس

مستقیماً پس از آغاز معالجه و تزریق با بوتاکس ، این ماده در هر وضعیتی از ۱ روز تا ۱۰ روز زمان می برد تا التیام یافته و بهتر شود و به صورت میانگین ، نزدیک به ۳ تا ۸ ماه زمان می برد ، چرا که این فاصله ی زمانی دوره ی لازمی می باشد تا اندام و ماهیچه ی مورد نظر دریافت کننده های تازه ای را در عضلات خود به وجود آوردند.

غالباً استفاده از بوتاکس به صورت دوره ای بوده و اثرگذاری آن موقتیست و بر طبق ژل و موادی که به کار گرفته شده و تزریق شده می باشد. این ژل نزدیک به ۳ تا ۸ ماه در عضله و ماهیچه ی هدف توانایی دوام و پایداری خواهد داشت و بعد از طی این زمان می بایست چند مرتبه در طی سال این تزریق مجدداً تکرار شده تا نتیجه ی مورد نظر به همان صورت حفظ شود.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس را می خواهیم عنوان کنیم. استفاده درمانی از بوتاکس فقط هنگامی رضایت مندی و کارایی لازم را به دنبال خواهد داشت که با مواد و ترکیبات خوب و استاندارد و با کیفیتی صورت پذیرد. در صورتی که این درمان زیبایی با مواد و ترکیبات خوب و معتبر و استاندارد صورت پذیرد هیچ نوع زخم و اثرات جانبی را در پی نخواهد داشت و فقط هنگامی با اثرات خطرناک  و جدی توام می باشد که این تزریق به وسیله ی اشخاص غیر پزشک و  بی مهارت و بی دانش و یا به غلط در نواحی نادرست و یا در محیط و وضعیت آلوده و نابهداشتی صورت گیرد. ولی به طور کلی در برخی افراد بعد از تزریق نشانه هایی همانند ورم ، احساس سنگینی ، قرمزی و خارش ، کبودی ، سوزش و درد اندک در محل عمل ظاهر می گردد که بعد از گذر چند روز این نشانه ها رفع و ناپدید خواهند شد.

موارد منع تزریق بوتاکس

متخصصان سفارش می کنند بانوان در دوره ی حاملگی و شیردهی ، اشخاص کمتر از ۱۸ سال و مبتلایان به بیماری MS و مشکلات عضلانی از استفاده از بوتاکس امتناع ورزند. به علاوه افراد مبتلا به اختلالات انعقادی ، بیماری های قلبی و عروقی ، دیابت و سرطان گزینه های مناسبی جهت درمان با بوتاکس نیستند. اشخاصی که داروهای خاصی مصرف می کنند می بایست پیش از تزریق و استفاده از این شیوه ی درمانی با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

تفاوت میان فیلرهای و ژل های تزریقی با بوتاکس

شایان ذکر است عمل بوتاکس ، ماهیچه ها و عضلات فرد تحت درمان را مورد هدف قرار داده و بر روی آن ها تاثیرگذاری خواهد داشت ولی در تزریق فیلرها و ژل ها همان گونه که از اسم آن ها نمایان است اثرگذاری پرکنندگی بر روی خطوط و چروک های پوست و حجم دهی به بافت ها و اندام های مورد هدف را برعهده دارند و هر نوع مغایرت و گودی در بافت و اندام های بدن و صورت را برطرف خواهند ساخت.

بوتاکس ها

قیمت (تومان) سایز کشور سازنده مدل نام محصول
—— ۱ vials IRAN ۵۰۰unit Masport
—— ۱ vials IRAN ۵۰۰unit Dyston 300unit
—— ۱ vials IRAN ۵۰۰unit Dyston 500unit
4.1/5 - (19 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید