پلاسما پن Plasma Pen

راهنمای فهرست مطالب

اگر بدنبال واردکننده پلاسما پن Plasma pen یا بازرگانی پلاسما جت می توانید با کارشناسان فروش پلاسما پن و یا کارشناس خرید پلاسما جت مشاوره نمایید. گروه بازرگانی نیک کلیه دستگاه های وارداتی پلاسما پن و پلاسما جت را وارد کشور می شود را مورد تست مجدد قرار می دهد. فروش پلاسما پن با گارانتی و بدون گارانتی می تواند انجام شود.

همان گونه که مطلع هستید در طبیعت ۳ حالت کلی ماده وجود دارد؛ جامد ، مایع و گاز. افزون بر این پلاسما جت Plasma Jet نیز حالت چهارم از ماده می باشد که به شکل گاز قوی با دمای بالاست که برعکس گاز انتقال دهنده گرمایی خوبی بوده و همین که با ماده دیگر برخورد کرد سریعاً سرد می شود.

پلاسمان تراپی با پلاسماپن صورت یکی از متدهای درمانی جدید جوان سازی پوست و بهبود درخشندگی و طراوات آن می باشد. پلاسما حالت گاز تجزیه شده به یون و بسیار قوی و پرحرارت بوده و از الکترون ها و یون های غیرفعال بسیاری به وجود آمده که منفرداً در حال حرکتند.

پلاسما پن Plasma Pen چگونه کار می کند؟

به منظور توضیح بیشتر در خصوص حالت پلاسما پن این طور فکر کنید که ماده در طبیعت به صورت جامد ، مایع و گاز یافت می گردد. جامد با کسب انرژی و حرارت به مایع تبدیل شده و مایع با بالا رفتن میزان انرژی تغییر حالت به گاز می یابد. پلاسماپن از حالت گازی قوی تر و پرحرارت تر است. به طور نمونه ، رعد و برق شکلی از حالت پلاسما را به تصویر می کشد. این حالت از ماده از حرارت خیلی زیادی برخوردار می باشد و به صورت قابل ملاحظه ای آماده رها کردن انرژی و گرماست. زیرا از فشار کمی برخوردار است. از این رو پلاسما پن در برخورد با بدن و اجسام دیگر سرد و انرژی آن به درون بافت تحت درمان خالی می گردد.

پلاسماتراپی Plasma therapy چیست؟

از این متد اغلب همچون یکی از روش های درمانی جایگزین بوتاکس بهره می گیرند. پلاسماتراپی اغلب جهت از بین بردن خطوط و چروک های دور چشم ها و افتادگی پلک ها کاربرد دارد. پلاسماتراپی یا پی آر پی یک متد درمانی سلول درمانی می باشد. پلاسما دربرگیرنده ی پلاکت جمع شده مشتق شده از خود بیمار می باشد که در برگیرنده سیتوکین بوده و به علت برخورداری از انرژی و دمای بالا و زیاد بعد از به کارگیری در موضع مورد درمان سبب فرازش و تخریب قشر بالایی پوست می شود.

از بین رفتن قشر بالایی پوست سبب رفع شلی و افتادگی و سفتی پوست نواحی تحت درمان می شود. پلاسماتراپی موجب منقبض شدن و سفتی پوست می شود. این متد درمانی با تحریک سازی بافت های نرمی مثل پوست منجر به جوان سازی ، طراوات و درخشندگی پوست می شود.

پلاسماپن بدون احتیاج به بیهوشی و با استفاده از مواد بی حسی موضعی انجام می گیرد و تقریباً ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد. اجرای پلاسماتراپی اغلب در طی چند جلسه صورت می گیرد. اما در صورتی که چین و چروک های دور چشم شدید نبوده و ریز و کم باشند در طی ۱ تا ۲ جلسه درمان همه ی چین و چروک ها از بین خواهند رفت.

تکنیک پلاسماپن عارضه و اثرات جانبی جدی به دنبال ندارد و جزو روش های غیرتهاجمی ایمن به حساب می آید. تنها بعضی اوقات بعد از پلاسماتراپی امکان دارد قرمزی و تورم در دور چشم به وجود آید که در این صورت می توان از کمپرس یخ در ناحیه موردنظر استفاده نمود.

همان گونه که ذکر گردید بالاترین میزان استفاده از پلاسما پن جهت رفع عارضه و مشکلات پوستی نظیر چین و چروک های دور چشم و افتادگی پلک ها می باشد. برطرف کردن افتادگی پلک ها افزون بر آن که یک عمل زیبایی به حساب می آید اما در بعضی حالات هم می توان آن را عملی الزامی برای شخص به حساب آورد و آن هنگامی است که افتادگی زیاد پلک ها سبب کم شدن میزان گستره دید چشم ها شود. همچنین افتادگی پلک ها امکان دارد موجب ایجاد مشکلاتی نظیر سردرد ، خستگی چشم و کم بینی در افراد شود.

در کار با پلاسما پن از هیچ برش ، جراحت و بخیه ای استفاده نمی شود و این روش با به کارگیری ابزاری نظیر پلاسما پن و پلاسما جت ، فقط نواحی اپیدرم پوست به وسیله پلاسما سریعاً تصعید شده و نواحی از پوست که دارای خال ، کک و مک و شلی و افتادگی است را محو و برطرف می کند.

موارد استفاده از دستگاه پلاسما پن

ـ اولین کاربرد پلاسما پن جوان سازی پوست است

ـ دومین کاربرد پلاسما جت بلفاروپلاستی است

ـ سومین کاربرد پلاسما پن رفع اسکار و آکنه

ـ چهارمین کاربرد پلاسما جت حذف خال و لک های پوستی

ـ پنجمین کاربرد پلاسما پن رفع چین و چروک های اطراف لب ، پیشانی و اطراف چشم ها

ـ ششمین کاربرد پلاسما جت رفع افتادگی پلک ها

– هفتمین کاربرد پلاسما پن بینی می باشد.

تعداد جلسات درمانی با پلاسما پن

تعداد جلسات پلاسما تراپی استفاده از این روش با توجه به عارضه پوستی و نواحی تحت درمان متفاوت خواهد بود اما به طور کلی ۱ الی ۳ جلسه نیاز خواهد بود که هر جلسه به صورت میانگین ۱۰ تا ۴۰ دقیقه طول می کشد و فواصل زمانی مابین جلسات از ۲ الی ۴ هفته متغیر خواهد بود.

عوارض جانبی پلاسماپن

عوارض جانبی پلاسما پن ؛ این روش درمانی بسیار ایمن بوده و اثرات جانبی جدی به دنبال نخواهد داشت و بدون درد و ناراحتی و خونریزی انجام می شود. فقط گاهی ممکن است تورم یا التهاب و دلمه هایی در موضع ایجاد شود که پس از ۳ تا ۱۰ روز خودبخود برطرف و محو خواهند شد. پلاسما پن عوارض جانبی خاصی ندارد.

تفاوت دستگاه پلاسما جت و پلاسما پن

هر دو دستگاه موارد استفاده درمانی همسانی دارند با این فرق که پلاسما پن به شکل بی سیم بوده و استفاده از آن برای متخصصان راحت تر است و به دلیل وزن سبک این ابزار متخصص معالج قدرت و سیطره فراوان تری در حین کار با آن خواهد داشت. همه ی تنظیمات سیستم بر روی خود دستگاه پلاسما پن تعبیه شده است و صفحه LCD چند اینچی در آن برداشته شده است

پلاسماپن چگونه انجام  می شود؟

پیش از شروع کار ، می بایست ناحیه تحت درمان کاملاً تمیز و ضدعفونی شده و از هرگونه مواد آرایشی و اضافی پاک گردد. آنگاه جهت بی حسی موضع تحت درمان ۳۰ دقیقه قبل از انجام پلاسماپن از کرم های بی حسی موضعی بر روی ناحیه موردنظر استفاده می شود. آنگاه با به کارگیری دستگاه خاص این روش ، شروع به عمل پلاسماتراپی به مدت ۲۰ دقیقه می شود. بعد از انجام پلاسماتراپی نتایج آن به میزان بسیاری قابل رویت می باشد.

پلاسما در دو حالت سرد و گرم یافت می گردد. پلاسمای سرد به علت قوس کوتاه پرتوهای فرابنفش خود قادر نیست حرارت بسیاری را به پوست انتقال دهد. گرمای این پلاسماپن به میزان دمای اتاق می باشد. از پلاسمای سرد در رفع عارضه های پوستی مختلفی بهره می گیرند که عبارتند از:

  • از پلاسمای سرد جهت درمان زخم حاصل از سوختگی و زخم بستر بهره می گیرند: این حالت از پلاسما به علت آن که حرارت و گرمای زیادی ندارد جهت ترمیم زخم های ناشی از سوختگی مناسب می باشد. به علاوه سبب تحریک و افزایش ساخت سلول های جدید اپیدرمی پوست می شود و موجب بازسازی آن ها خواهد شد. افزون بر این با التیام زخم موجب ضدعفونی شدن آن خواهد شد.
  • ضدعفونی کردن پوست برای از بین بردن اسکار و آکنه و شماری از عارضه های پوستی: این نوع پلاسما سبب کاهش مقدار اسید سلول های قارچی ، ویروسی و عفونی خواهد شد و موجب التیام عارضه ها و مشکلات پوستی بسیاری می شود.
  • پلاسما سرد موجب افزایش گردش خون و رسیدن مواد مورد احتیاج به موضع تحت درمان می شود: پلاسمای سرد با پخش یون های مثبت ، میزان افزایش جذب اکسیژن را بالا برده و علاوه بر این سبب بالا رفتن جذب مواد مورد نیاز و آبرسان پوست خواهد شد. این موضوع موجب رفع خشکی و زبری پوست و بهبود التهاب آن و طراوات و درخشندگی پوست می شود.
  • پلاسما سرد در دندان پزشکی: این نوع پلاسما عفونت دندان ها را برطرف و موجب کاهش دندان درد می شود.

پلاسماپن موارد درمانی زیادی را در برمی گیرد که عبارتند از:

پلاسما پن از دما و گرمای بسیاری برخوردار است و انرژی زیادی داراست. این پلاسما با داشتن قوس بلند تابش فرابنفش در درمان جوان سازی اطراف چشم مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد این حالت از پلاسماپن بدین صورت است که دما و انرژی بالای آن سبب سوختگی خفیف و مختصر بافت می شود.

شیوه کار این نوع پلاسما بدین شکل است که نخست پلاسماپن شلی و افتادگی پوست و چربی های مازاد را از بین می برد و آنگاه موجب تحریک و تولید کلاژن و به دنبال آن باعث جوان سازی و سفتی پوست خواهد شد.

در کار با پلاسماپن هیچ نوع خراش و برشی در اطراف چشم ایجاد نمی شود و علامتی از زخم و بخیه هم بر روی پوست دیده نمی شود. بدین دلیل اثرات جانبی آن بسیار اندک می باشد.

فروش قلم پلاسما یا فروش پلاسما پن مانستر در گروه بازرگانی نیک به همراه فایل آموزش پلاسما پن ارائه می گردد.

پلاسما پن مانستر در چه مدلهایی موجود است؟

پلاسما پن مانستر مشکی 

پلاسما پن مانستر سفید

پلاسما پن مانستر طلایی

قیمت دستگاه پلاسما پن 

قیمت دستگاه پلاسما پن با توجه ماهیت وارداتی آن ، وابستگی به قیمت دلار دارد. بصورت میانگین قیمت پلاسما پن امریکایی ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار امریکا است. قیمت پلاسما پن کره جنوبی حدود ۲۰۰ دلار می باشد و قیمت پلاسما پن چینی ۱۰۰ دلار می باشد. قیمت پلاسما پن بسته به کشور سازنده و همچنین کشور سفارش دهنده متفاوت می باشد. 

قیمت پلاسما پن گروه بازرگانی نیک را می توانید با تماس با شماره تلفن های ما جویا شوید.

آموزش پلاسما پن

آموزش کار با دستگاه پلاسما پن را می توانید از کارشناسان فروش پلاسما پن بخواهید. پس از خرید دستگاه پلاسما پن ، آموزش پلاسما پن به کمک فایل های حرفه ای آموزش پلاسما پن خواهد بود.

 

Rate this page
پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید