لیزر کیوسوییچ Q-Switch یا دستگاه حذف تاتو

لیزر کیوسوییچ Q-Switch - دستگاه حذف تاتو

فروش دستگاه لیزر کیوسوییچ ، در نیک تجربه متفاوتی برای شما خواهد بود. جهت مشاوره فروش دستگاه لیزر کیوسوئیچ می توانید به کارشناسان خرید لیزر کیوسوئیچ مشاوره نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در موردفروش لیزر کیوسوئیچ با ما تماس بگیرید. فروش دستگاه حذف تاتو یا خالکوبی با گارانتی ۱۸ ماهه خواهد بود.

دستگاه حذف تاتو و خالکوبی یا لیزر کیوسوئیچ

دستگاه لیزر کیوسوئیچ به منظور حذف و پاک کردن تاتو و خالکوبی و لک های پوستی تهیه و تولید گردیده است. سیستم درمانی کیوسوئیچ یکی از موثرترین و پیشرفته ترین متدهای درمانی در این زمینه است. در طی سالیان جاری متدهای گوناگونی جهت حذف و پاک کردن انواع تاتو و خالکوبی طراحی و به کار برده شد نظیر سایش پوست ، لیزر CO2 ، کرایوسرجی و پپلینگ شیمیایی ، میکرودرم ابریژن و حتی جراحی. اما لیزر کیوسوئیچ نسبت به روش های درمانی دیگر با داشتن حداکثر تاثیرگذاری و بازدهی و حداقل عوارض جانبی احتمالی به یکی از روش های محبوب و کارآمد و پرطرفدار تبدیل شده است. پاک کردن تاتو و خالکوبی با دستگاه لیزر کیوسوئیچ یک عمل غیرتهاجمی است که بدون هیچ نوع خراش ، برش و زخم و به صورت سرپایی بدون صدمه به سایر بافت های مجاور نواحی تحت درمان به صورت انتخابی انجام می شود.

عملکرد دستگاه لیزر کیوسوئیچ

عملکرد درمانی این سیستم به این شکل است که پس از تاباندن لیزر به رنگدانه های تاتو و خالکوبی مورد هدف در کسری از ثانیه بمباران ذرات رنگدانه توسط پالس های لیز صورت می گیرد. این ذرات رنگدانه خرد و ریز شده به وسیله ماکروفاژهای پوستی (سلول هایی با قابلیت بیگانه خواری) فرو می ریزند و از راه سیستم لنفاوی از بدن دفع و خارج می شوند. دلیل این انفجار این است که پس از تاباندن لیزر ، پرتاپ های پرقدرت و پرنفوذ در کسری از ثانیه سبب اختلاف لحظه ای و سریع در نواحی موردنظر شده و همین اختلاف دمایی و گرمایی موجب بمباران رنگدانه های تاتو و خالکوبی و لک های پوستی خواهد شد.

لیزر کیوسوئیچ از دو طول موج ۵۳۲ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر برخوردار است که طول موج ۵۳۲ نانومتر قابلیت پاک کردن و از بین بردن لک ها و رنگدانه های پوستی را در لایه رویی و سطحی پوست دارد. بنا بر این طول موج ۵۳۲ نانومتر قادر است جهت رفع کک و مک و لک های پیری به صورت گسترده به کار گرفته شود. از طرفی طول موج ۱۰۶۴ نانومتر جهت رفع زخم های وابسته به رنگدانه های پوستی که لایه های زیرین پوست وجود دارند نظیر خالکوبی و تاتو به کار گرفته خواهد شد. همچنین این طول موج با فروریزی سلول های رنگدانه ای سبب تحریک و تولید کلاژن شده و این عمل جهت ترمیم و نوسازی پوست بعد از لایه برداری پوستی و رشد سلولی تازه و کاهش منفذهای باز پوستی بسیار تاثیرگذار و کارامد و مفید خواهد بود.

کاربرد و مزایای دستگاه لیزر کیوسوئیچ

 • اولین کاربرد لیزر کیوسوئیچ ؛ حذف تاتو و خالکوبی صورت و بدن
 • حذف لک و خال های مادرزادی صورت و بدن
 • از بین بردن لک های تیره ، کبودی های پوست و کک و مک پوستی
 • دیگر کاربرد لیزر کیوسوئیچ ؛ درمان لک های ملاسما
 • درمان مشکلات پیگمانته صورت و بدن
 • آخرین کاربرد دستگاه لیزر کیوسوئیچ ؛ تحریک و تولید کلاژن و رشد لایه های جدید پوست

متداول ترین لیزر کیوسوئیچ

 1. لیزر روبی با طول ۶۹۴ نانومتر
 2. لیزر الکساندرایت با طول موج ۷۳۳ نانومتر
 3. لیزر ان دی یاگ با دو طول موج ۵۳۲ و ۱۰۶۴ نانومتر

آیا لیزر حذف تاتو و خالکوبی قادر به پاک کردن تمام انواع تاتو ها و خالکوبی هاست؟

تاتوها و خالکوبی های تک رنگ ، ساده و سطحی و تتوها و خالکوبی های حرفه ای تک رنگ و ساده آبی و سیاه رنگ به لیزرهای روبی ، الکساندرایت و ان دی یاگ جواب خواهند داد. رنگدانه های تاتو و خالکوبی به روش های متمایز و مختلفی تحت واکنش و اثر درمان لیزر قرار خواهند گرفت. برخی از رنگ ها به یک طول موج مشخص و مخصوص جواب می دهند و برخی دیگر به ویژه رنگدانه های سبز ، اصلاً به درمان لیزری جواب نمی دهند. متداول ترین درمان لیزری موثر لیزر روبی و ان دی یاگ می باشد بصورت همزمان می باشد چرا که با داشتن ۳ طول موج مختلف و پرتاپ آن ها به موضع تحت درمان ، احتمال این که برای هر رنگدانه یک طول موج اثربخش واقع شود را بالا می برد.

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز با لیزر کیوسوئیچ

جهت حذف خال ها و لک های پوستی در نواحی سطحی و کوچک به ۱ تا ۳ جلسه درمان و جهت نواحی وسیع تر و عمیق تر به جلسات درمانی بیشتر از ۳ جلسه نیاز است. برای تاتوها و خالکوبی های ساده ، سطحی و تک رنگ به ۱ الی ۱۰ جلسه درمان و برای تاتوها و خالکوبی های رنگی و عمیق به ۵ الی ۲۰ جلسه درمان احتیاج است. فواصل درمانی مابین جلسات باید ۴ الی ۶ هفته باشد. هر جلسه درمانی با توجه به موضع ، نوع رنگ و عمق نفوذ و تازگی تاتو و خالکوبی ۱۵ الی ۶۰ دقیقه زمان خواهد برد.

 به طور کلی دستگاه کیوسوئیچ بر روی رنگدانه های تازه تر ، سطحی تر و تیره تر کارایی بهتر و بیشتری داشته و در تعداد جلسات درمانی کمتری آن ها را پاک و حذف خواهد کرد.

موارد ممنوعیت استفاده از دستگاه لیزر کیوسوئیچ

ـ بانوان باردار نباید از دستگاه لیزر حذف تتو استفاده کند

ـ حساسیت پوستی به نور

ـ وجود عفونت پوستی نظیر اپمپتیگو و زرد زخم

ـ پوست هایی که به تازگی برنزه شده اند

ـ افراد با سابقه تبخال (هرپس سیمپلکس) ، نباید از دستگاه لیزر حذف تتو استفاده کند

ـ افراد با سابقه کلوئید ( گوشت اضافی)

ـ افرادی که در ۶ ماه جاری راکوتان استفاده کرده اند ، نباید از دستگاه لیزر حذف تاتو یا خالکوبی استفاده کند

عوارض جانبی درمان با دستگاه لیزر کیوسوئیچ

از علائم و عوارض زودگذر و موقتی می توان به مواردی نظیر قرمز شدن پوست ، سوزش جزئی ، تاول و کوفتگی موضع و پوسته پوسته شدن ناحیه درمان اشاره کرد که پس از گذشت چند روز این علائم به تدریج و خود به خود بهبود خواهند یافت. ولی در حالات نادری نظیر ایجاد عفونت در ناحیه تحت درمان ، رویت تاول های عسلی رنگ ، گسترش نواحی قرمز رنگ ، خونریزی ، درد و ناراحتی غیرعادی و یا حساسیت های جدی و شدیدی نظیر جوش ، تب و مشکلات تنفسی حتماً به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

 پس از درمان برای پیشگیری از عوارض جانبی احتمالی و واکنش های حاد حتماً توصیه ها و مراقبت های پزشک معالج خود را جدی بگیرید و آن ها را انجام دهید و از قرارگیری در معرض نور خورشید و حرارت زیاد اجتناب کنید.

توصیه ها و مراقبت های پس از درمان با لیزر کیوسوییچ

 • اولین توصیه پس از درمان با دستگاه لیزر کیوسوئیچ ؛ بستن زخم ها و باندپیچی تمیز و مرتب موضع
 • دستکاری نکردن و نساییدن زخم ها و تاول های نواحی درمان تا زمان بهبودی
 • دور نگه داشتن موضع به مدت ۴ هفته از نور آفتاب و حرارت شدید
 • خودداری از مصرف مواد و داروهایی مانند لایه بردارها ، فرآورده های مراقبتی ، هیدروکینون ، تینویبدهای موضعی به مدت ۴۸ ساعت
 • استفاده از بتامتازون چشمی در ناحیه درمان به مدت ۳ روز
 • خودداری از شنا کردن ، سونا و حمام داغ به مدت چند روز پس از درمان
 • استفاده مرتب از کرم ها و پمادهای تجویزی مخصوص پس از درمان با لیزر کیوسوییچ
Rate this page
پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید