دستگاه درمارولر

دستگاه درمارولر حرفه ای و مزایای استفاده از دستگاه درمارولر و عوارض استفاده از درمارولر و همچنین کاربردهای دستگاه درمارولر و نحوه استفاده از دستگاه درمارولر 

در عصر حاضر بهره گیری از متدهای جدید ، سریع و پیشرفته زیباسازی و جوان سازی پوست ، جهت رفع و بازسازی مثمر مشکلات پوستی ، عوارض جانبی اندک ، هزینه کمتر و نتایج رضایت بخش و دراز مدت بیشتر از دیگر متدهای درمانی زیبایی قدیمی مد نظر است. یکی از این متدهای جدید و مفید که به رفع مشکلات پوستی نظیر جای جوش ، لکه ، برطرف کردن چین و چروک های پوستی و جوان سازی پوست می پردازد ، به کار گیری دستگاه درمارولر می باشد.

دستگاه درمارولر از یک غطک برخوردار است که روی آن تعداد زیادی سوزن های ریز و کوچک قرار گرفته است. با چرخش و حرکت دستگاه درمارولر بر روی پوست ، منافذ کوچکی بر روی پوست به وجود می آید که سبب می شود پوست جهت بازسازی خود و این منافذ ریز به تولید کلاژن با سرعت و شدت بیشتری بپردازد. با این کار هم سبب تحریک و تولید کلاژن در لایه های میانی پوست می شود که سبب بازسازی و زیباسازی و جوان سازی پوست خواهد شد و هم موجب می گردد فرآورده های تقویتی و درمانی و بازسازی پوست به آسانی به درون لایه های زیرین و عمیق پوست وارد شوند. استفاده از درمارولر هم به صورت مجزا و به تنهایی و هم در کنار ترکیبات ، سرم ها و داروهای تقویتی و درمانی پوست امکان پذیر است. درمارولر قادر است نتایجی که لیزر و پپلینگ شیمیایی دارند را در پی داشته باشد. بیشتر اندازه سوزن های مورد استفاده بر روی غلطک درمارولر از ۲ دهم تا ۲ میلی متر خواهند بود.

موارد استفاده از دستگاه درمارولر

 • اولین کاربرد درمارولر تحریک و تولید کلاژن و جوان سازی پوست
 • ترمیم جای جوش ، جای لکه ها ، سوختگی و یا جراحی
 • کاهش چین و چروک های پوستی
 • رفع ترک های پوستی بارداری و یا چاقی
 • کاهش ریزش مو و کمک به رشد دوباره موها
 • یکی دیگر از کاربردهای درمارولر به کارگیری آن در کنار روش PRP
 • افزایش جذب و تاثیر سرم ها ، کرم ها و داروهای درمانی و مراقبتی در مزوتراپی
 • ترمیم گودی های ناشی از زخم ، سالک ، آبله مرغان
 • از جمله کاربردهای دستگاه درمارولر ایجاد یکدستی ، شفافیت و روشن سازی پوست

مزایای استفاده از درمارولر

مزیت مدت زمان کوتاه استفاده از درمارولر : به طور معمول جلسات درمانی درمارولر ۵ الی ۱۵ دقیقه زمان می برد. آثار بهبودی سریعاً ظاهر می شود. در بعضی حالات قادرید همان روز نخست استفاده ، به سبب سفتی و قوام ایجاد شده در پوست تاثیرات آن را مشاهده می نمایید.

درد و ناراحتی جزئی و اندک: این متد درمانی از درد و ناراحتی جزئی و خفیفی برخوردار است که اغلب در سایزهای سوزن های ۵/۱ میلی متر و یا زیادتر ظاهر می شود. در صورتی که از آستانه تحمل درد اندکی برخوردارید ، می توانید از پمادهای بی حس کننده موجود در داروخانه ها استفاده کنید.

زمان ریکاوری کوتاه: لیزر درمانی ، لایه برداری شیمیایی ، لایه برداری میکرو زمان ریکاوری ۲ الی ۸ هفته ای دارند ولی درمان با درمارولر زمان ریکاوری ۲ تا ۷ روزه ای را دارد.

عوارض جانبی جزئی و خفیف در استفاده از دستگاه درمارولر : برعکس سایر متدهای درمانی مضر و خطرناک با عوارض حاد و جدی نظیر سوزش ، التهاب ، تغییر رنگ پوست ، آلرژی به نور ، اختلاف افزایش رنگدانه میکرونیدلینگ عوارض جزئی و گذرایی دارد. در این عمل شما قرمزی و لایه برداری جزئی را مشاهده خواهید کرد که ظرف ۲ الی ۷ روز به تدریج برطرف خواهد شد.

عوارض استفاده از درمارولر

عوارض درمارولر ؛ در صورتی که نتوانید این دستگاه را به خوبی و به طور صحیح به کار بگیرید ، امکان دارد گرفتار سوزش و التهاب شدید پوستی شوید. اغلب علائم مثبت و فواید میکرونیدلینگ در طی زمان و جلسات کوتاه مدت به دست می آید. از این رو استفاده دراز مدت از این دستگاه و یا تکرار زود به زود و زیاد از اندازه قادر است سبب تورم ، خونریزی ، آسیب های شدید بافت پوست شود.

احتمال بروز عفونت از جمله عوارض درمارولر است: در صورتی که از دستگاه درمارولر خود به طور مشترک با دیگران استفاده کنید و یا در هر بار استفاده ، مراقبت های بهداشتی لازم را قبل و پس از آن درمان انجام ندهید ، امکان دارد موجب بروز عفونت پوستی شود.

یکی دیگر از عوارض درمارولر ؛ امکان تشدید مشکلات پوستی: در صورتی که از دستگاه درمارولر در قسمت هایی استفاده کنید که زخم های باز و عفونی و یا آکنه های چرکی و فعال دارد ، ممکن است که وضعیت زخم ها و آکنه های شما وخیم تر شده و در سایر نواحی صورت پخش شوند.

فواصل زمانی استفاده از دستگاه درمارولر

فواصل زمانی میان هر جلسه به کارگیری دستگاه درمارولر یا فواصل بازیابی و ترمیم به طول اندازه ی سوزن های مورد استفاده در درمارولر وابسته است. هر اندازه طول سوزن زیادتر باشد فواصل زمانی میان هر جلسه استفاده طولانی تر خواهد بود. این دیدگاه که هر اندازه به کرات و زود هنگام از دستگاه درمارولر بهره بگیرید تاثیرات خوب تری به دست می آورید اشتباه است. همواره میان هر جلسه به کار گیری درمارولر به پوستتان استراحت بدهید و اطمینان حاصل کنید که پوستتان ترمیم و نوسازی شده است.

موارد ممنوعیت استفاده از دستگاه درمارولر

 • اشخاصی که پوستشان به سوزن های فلزی آلرژی دارد
 • افراد مبتلا به دیابت
 • افراد مبتلا به عفونت فعال
 • افراد دارای مشکلات انعقادی
 • اشخاصی که پیشینه تبخال دارند
 • داشتن زخم و آکنه و عفونت چرکی و فعال در نواحی درمان
 • اشخاص مستعد اسکار هیپرتروفیک و کلوئید

دستگاه درمارولر - درمارولر - dermallor

نحوه انتخاب یک درمارولر خوب و مناسب

ضرورتی ندارد که حتماً دستگاه درمارولر گران قیمتی را انتخاب و خریداری نمایید. در گزینش و خریداری یک دستگاه درمارولر می بایست به سه مشخصه زیر توجه کرد:

 • طول سوزن های درمارولر: در قسمت های حساس و نازک پوست به طول سوزن های ۲۵ صدم تا ۷۵ صدم میلی متر احتیاج دارید ، در حالی که برای قسمت های عمیق تر و ضخیم تر جهت دست یافتن به نتایج عالی می بایست از سوزن های به طول ۱ میلی متر و یا بیشتر بهره بگیرید.
 • تعداد سوزن ها: در قسمت های کوچک تر اغلب غلطک های کوچک با تعداد سوزن های کمتر پوست را بهتر درمان می کند در حالی که غلطک های پهن و بزرگ با تعداد سوزن های زیادتر قادر است سطح بیشتری از پوست را درمان نماید.
 • طول و سایز دسته: در هنگام خریداری دستگاه درمارولر توجه داشته باشید که سایز و طول دسته به صورتی باشد که به آسانی بتواید آن را در دست گرفته و با آن کار کنید.

توجه: استفاده از دستگاه درمارولر یک درمان خانگی نیز به حساب می آید. ولی این که آیا شما کاندید مناسبی برای استفاده از این دستگاه هستید یا نه ، قطعاً می بایست قبل از به کارگیری دستگاه وضعیتتان توسط پزشک بررسی شود. چرا که به کارگیری درمارولر برای عده ای از اشخاص سبب تحریک و افزایش عارضه های پوستی خواهد شد. همچنین اندازه مناسب سوزن های درمارولر بر اساس وضعیت پوستی و مشکلات پوستی شما توسط پزشک مشخص شود.

3/5 - (2 امتیاز)
پزشک هستید؟ با ما در ارتباط باشید