نخ لیفت

نخ لیفت (کشیدن با نخ) PDO

از سورن درمانی سنتی به منظور جوا سازی بافت و اندام های صورت و بدن بهره گرفته می شود. در این متد درمانی سوزن های ظریفی پر از PDO نخ های (پلی ری اکسانون) قابل حل ،  با به کارگیری سوزن های مخصوص سوزن درمانی به صورت زیرجلدی به بافت و اندام هدف تزریق می شود. PDO جز مواد پروتئینی می باشد که به صورت وسیعی در بخیه زنی در پزشکی کاربرد دارد و جذب شدنی است. این شیوه ی درمانی ، از ایمنی زیاد و بیشترین حد تاثیرگذاری برخوردار است.

این متد درمانی کمترین مدت زمان دوره ی نقاهت را دارد و در مداوا و بهبود پوست های شل و سست و افتاده مطلوب ترین متد درمانی قلمداد می شود. اندازه ی سوزن ها و نوع نخ ها با توجه به مقصود درمانی بیمار گوناگون و متمایز می باشد. نخ های PDO  در مدت۳ تا ۴ ماه در بدن فرد جذب می شوند و در خلال این فاصله ی زمانی ، پوست تحت درمان قرار گرفته تارهای فیبر کلاژن و الاستین را در پیرامون این نخ ها به وجود می آورد.

PDO در دون نوع نخ های مونو و نخ های دندانه دار وجود دارند که تفاوت آن ها در شکل آنهاست.

لیفت و کشیدن پوست با استفاده از نخ های قابل جذب ، افزون بر این که یک تکنیک و روش امبدینگ می باشد به تزریق نخ با سوزن درمانی هم معروف شده است. نوین ترین و توسعه یافته ترین نوع سوزن درمانی صورت با مقصود رفع و درمان خطوط و چین و چروک پوست ، زیاد کردن استحکام لایه های پوستی ، کاهش میزان افتادگی و شلی پوست ، لیفت و جوان سازی و روشنی شدن پوست می باشد و این متد نخست در کره ی جنوبی انجام شد و اندک اندک در تمام دنیا شایع و رواج پیدا کرد.

کشیدن صورت با نخ تاثیرگذارترین متد سوزن درمانی جهت لیفت پوست صورت و قابلیت ارتجاعی پوست صورت می باشد. این کار سبب ساخت کلاژن می شود. رشته های کلاژن بخش عمده ی سلول های رابط در پوست می باشند که در ایجاد و پایداری قابلیت ارتجاعی و ضخامت و سفتی پوست اثربخشی بسیاری را اعمال می کند.

براساس مطالعات صورت گرفته ، سوزن درمانی ترزیق نخ مساله ی قابلیت و توانایی نهفته در این روش جهت برطرف ساختن خطوط و چروک و افتادگی پوست را نمایان می سازد. همچنین تحقیقات آشکار کرده است که سوزن درمانی ترزیق نخ ، قادر است نتیجه ی معکوسی بر روی صدمات پوستی متاثر از اشعه ی ماورای بنفش را دارا باشد.

چگونگی انجام لیفت صورت با نخ

کشیدن پوست با نخ قابل جذب یکی از متدهای درمانی بدون جراحی می باشد که با بهره گیری از سوزن های ظریف سوزن درمانی صورت می پذیرد.این شیوه درمانی احتیاج به دو فاز دارد: نخست به کارگیری پمادهای بی دردکننده موضعی بر روی سطوحی از پوست که قرار است معالجه بر روی آن صورت می پذیرد و دوم قرار دادن نخ ها به صورت زیرجلدی بر روی نقاط مورد نظر می باشد.

ماندگاری لیفت نخ

میزان طول عمر این نخ ها ۴ تا ۱۲ ماه براساس نوع نخ و دوام و پایداری کلاژن تولید شده ۱تا ۳ سال می باشد و براساس نوع نخ و شمار دفعات این عمل هر ۶ تا ۱۸ ماه یک مرتبه مجدداً تکرار می گردد ، در نتیجه حالت پوست را به گونه ای پایدار بهبود می بخشد.

مزایای کشیدن پوست با نخ

  • کاستن چشمگیر خطوط و چروک صورت
  • افزایش ضخامت و استحکام پوست
  • روشن کردن رنگ پوست
  • منفذهای پوستی را تقویت می نماید
  • جوان سازی پوست
  • آبرسانی به پوست
  • صاف و یکدست کردن پوست
  • رفع نازکی و زبری و شیارها و چروک های متاثر از اشعه

موارد استفاده نخ لیفت

عوارض جانبی نخ های لیفت

نخ های PDO غالباً عوارض جانبی بر روی پوست نخواهند داشت ولی امکان دارد در برخی از افراد سبب به وجود آمدن علائمی نظیر ورم ، قرمزی ، کبودی و خارش پس از انجام لیفت با نخ شود. این اثرات جانبی موقتی بوده و پس از گذر چند روز برطرف خواهد شد. به علاوه هیچ نوع شکاف ، خراش و بخیه ای در این شیوه ی درمانی بر روی پوست فرد ایجاد نخواهد شد.

 

نخ های لیفت آفرودیت Aphrodite (کره جنوبی)

سایزکشور سازندهمدلنام محصول
۲۰South KoreaCOG 23G60mm کانولاAphrodite
مناسب ابرو و غبغب
۲۰South KoreaCOG 19G100mm کانولاAphrodite
مناسب پوست نازک و لاغر برای لیفت پایین گونه
۲۰South KoreaCOG 23G38mm MULTIAphrodite
مناسب برای پر کردن – هر سوزن دارای ۱۴ عدد نخ است
۲۰South KoreaCOG 23G60mm MULTIAphrodite
مناسب برای پر کردن خط خنده و انواع چروک  – هر سوزن دارای ۱۴ عدد نخ است
۲۰South KoreaMONO 30G25mmMULTIAphrodite
مناسب برای زیر چشم و دور لب– هر سوزن دارای ۱۴ عدد نخ است

 

نخ های لیفت TR-Q  (کره جنوبی)

سایزکشور سازندهمدلنام محصول
۵۰South KoreaMONO 27G50mmTR-Q
مناسب برای پر کردن و جوانسازی خط خنده
۵۰South KoreaMONO 26G60mmTR-Q
مناسب برای پر کردن و جوانسازی خط خنده
۵۰South KoreaMONO 29G50mmTR-Q
مناسب برای پر کردن و جوانسازی پیشانی
۵۰South KoreaMONO 29G38mmTR-Q
مناسب برای پر کردن و جوانسازی دور لب
۵۰South KoreaMONO25G*50mmTR-Q
مناسب برای زیر چشم و دور لب و خط خنده
۵۰South KoreaMONO29G*25mmTR-Q
مناسب برای زیر چشم و دور لب و خط خنده
۵۰South KoreaMONO 30G25mmTR-Q
۵۰South KoreaTornado Screw26G60mmTR-Q
مناسب برای پر کردن چین و چروک و خط اخم
۵۰South KoreaTornado Screw30G38mmTR-Q
مناسب برای پر کردن چین و چروک و خط اخم
۱۰۰South KoreaTornado Screw 26G38mmTR-Q
مناسب برای پر کردن چین و چروک و خط اخم