نخ لیفت

نخ لیفت (کشیدن با نخ) PDO

از سورن درمانی سنتی به منظور جوا سازی بافت و اندام های صورت و بدن بهره گرفته می شود. در این متد درمانی سوزن های ظریفی پر از PDO نخ های (پلی ری اکسانون) قابل حل ،  با به کارگیری سوزن های مخصوص سوزن درمانی به صورت زیرجلدی به بافت و اندام هدف تزریق می شود. PDO جز مواد پروتئینی می باشد که به صورت وسیعی در بخیه زنی در پزشکی کاربرد دارد و جذب شدنی است. این شیوه ی درمانی ، از ایمنی زیاد و بیشترین حد تاثیرگذاری برخوردار است.

این متد درمانی کمترین مدت زمان دوره ی نقاهت را دارد و در مداوا و بهبود پوست های شل و سست و افتاده مطلوب ترین متد درمانی قلمداد می شود. اندازه ی سوزن ها و نوع نخ ها با توجه به مقصود درمانی بیمار گوناگون و متمایز می باشد. نخ های PDO  در مدت۳ تا ۴ ماه در بدن فرد جذب می شوند و در خلال این فاصله ی زمانی ، پوست تحت درمان قرار گرفته تارهای فیبر کلاژن و الاستین را در پیرامون این نخ ها به وجود می آورد.

PDO در دون نوع نخ های مونو و نخ های دندانه دار وجود دارند که تفاوت آن ها در شکل آنهاست.

لیفت و کشیدن پوست با استفاده از نخ های قابل جذب ، افزون بر این که یک تکنیک و روش امبدینگ می باشد به تزریق نخ با سوزن درمانی هم معروف شده است. نوین ترین و توسعه یافته ترین نوع سوزن درمانی صورت با مقصود رفع و درمان خطوط و چین و چروک پوست ، زیاد کردن استحکام لایه های پوستی ، کاهش میزان افتادگی و شلی پوست ، لیفت و جوان سازی و روشنی شدن پوست می باشد و این متد نخست در کره ی جنوبی انجام شد و اندک اندک در تمام دنیا شایع و رواج پیدا کرد.

کشیدن صورت با نخ تاثیرگذارترین متد سوزن درمانی جهت لیفت پوست صورت و قابلیت ارتجاعی پوست صورت می باشد. این کار سبب ساخت کلاژن می شود. رشته های کلاژن بخش عمده ی سلول های رابط در پوست می باشند که در ایجاد و پایداری قابلیت ارتجاعی و ضخامت و سفتی پوست اثربخشی بسیاری را اعمال می کند.

براساس مطالعات صورت گرفته ، سوزن درمانی ترزیق نخ مساله ی قابلیت و توانایی نهفته در این روش جهت برطرف ساختن خطوط و چروک و افتادگی پوست را نمایان می سازد. همچنین تحقیقات آشکار کرده است که سوزن درمانی ترزیق نخ ، قادر است نتیجه ی معکوسی بر روی صدمات پوستی متاثر از اشعه ی ماورای بنفش را دارا باشد.

چگونگی انجام لیفت صورت با نخ

کشیدن پوست با نخ قابل جذب یکی از متدهای درمانی بدون جراحی می باشد که با بهره گیری از سوزن های ظریف سوزن درمانی صورت می پذیرد.این شیوه درمانی احتیاج به دو فاز دارد: نخست به کارگیری پمادهای بی دردکننده موضعی بر روی سطوحی از پوست که قرار است معالجه بر روی آن صورت می پذیرد و دوم قرار دادن نخ ها به صورت زیرجلدی بر روی نقاط مورد نظر می باشد.

ماندگاری لیفت نخ

میزان طول عمر این نخ ها ۴ تا ۱۲ ماه براساس نوع نخ و دوام و پایداری کلاژن تولید شده ۱تا ۳ سال می باشد و براساس نوع نخ و شمار دفعات این عمل هر ۶ تا ۱۸ ماه یک مرتبه مجدداً تکرار می گردد ، در نتیجه حالت پوست را به گونه ای پایدار بهبود می بخشد.

مزایای کشیدن پوست با نخ

  • کاستن چشمگیر خطوط و چروک صورت
  • افزایش ضخامت و استحکام پوست
  • روشن کردن رنگ پوست
  • منفذهای پوستی را تقویت می نماید
  • جوان سازی پوست
  • آبرسانی به پوست
  • صاف و یکدست کردن پوست
  • رفع نازکی و زبری و شیارها و چروک های متاثر از اشعه

عوارض جانبی نخ های لیفت

نخ های PDO غالباً عوارض جانبی بر روی پوست نخواهند داشت ولی امکان دارد در برخی از افراد سبب به وجود آمدن علائمی نظیر ورم ، قرمزی ، کبودی و خارش پس از انجام لیفت با نخ شود. این اثرات جانبی موقتی بوده و پس از گذر چند روز برطرف خواهد شد. به علاوه هیچ نوع شکاف ، خراش و بخیه ای در این شیوه ی درمانی بر روی پوست فرد ایجاد نخواهد شد.

 

نخ های لیفت آفرودیت Aphrodite (کره جنوبی)

سایز کشور سازنده مدل نام محصول
۲۰ South Korea COG 23G60mm کانولا Aphrodite
مناسب ابرو و غبغب
۲۰ South Korea COG 19G100mm کانولا Aphrodite
مناسب پوست نازک و لاغر برای لیفت پایین گونه
۲۰ South Korea COG 23G38mm MULTI Aphrodite
مناسب برای پر کردن – هر سوزن دارای ۱۴ عدد نخ است
۲۰ South Korea COG 23G60mm MULTI Aphrodite
مناسب برای پر کردن خط خنده و انواع چروک  – هر سوزن دارای ۱۴ عدد نخ است
۲۰ South Korea MONO 30G25mmMULTI Aphrodite
مناسب برای زیر چشم و دور لب– هر سوزن دارای ۱۴ عدد نخ است

 

نخ های لیفت TR-Q  (کره جنوبی)

سایز کشور سازنده مدل نام محصول
۵۰ South Korea MONO 27G50mm TR-Q
مناسب برای پر کردن و جوانسازی خط خنده
۵۰ South Korea MONO 26G60mm TR-Q
مناسب برای پر کردن و جوانسازی خط خنده
۵۰ South Korea MONO 29G50mm TR-Q
مناسب برای پر کردن و جوانسازی پیشانی
۵۰ South Korea MONO 29G38mm TR-Q
مناسب برای پر کردن و جوانسازی دور لب
۵۰ South Korea MONO25G*50mm TR-Q
مناسب برای زیر چشم و دور لب و خط خنده
۵۰ South Korea MONO29G*25mm TR-Q
مناسب برای زیر چشم و دور لب و خط خنده
۵۰ South Korea MONO 30G25mm TR-Q
۵۰ South Korea Tornado Screw26G60mm TR-Q
مناسب برای پر کردن چین و چروک و خط اخم
۵۰ South Korea Tornado Screw30G38mm TR-Q
مناسب برای پر کردن چین و چروک و خط اخم
۱۰۰ South Korea Tornado Screw 26G38mm TR-Q
مناسب برای پر کردن چین و چروک و خط اخم